sap nastavenie

Označenie a kopírovanie údajov

Dnes si predstavíme jednoduchú funkciu, ktorá môže urýchliť prácu pri kopírovaní údajov z polí umiestnených v transakciách.

Štandardne používateľ v systéme Windows kopíruje údaje tak, že si kurzorom vyznačí ním vybraný text, použije kombináciu kláves CTRL a C, následne si otvorí dokument v cieľovej aplikácii a potom jednoducho použitím kombinácie kláves CTRL a V vloží skopírovaný text do dokumentu.

Systém SAP samozrejme umožňuje vyššie uvedený spôsob, ale ponúka aj iné riešenie.

Po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access, po stlačení kombinácie kláves ALT a F12, prípadne po kliknutí na poslednú ikonu zobrazenú v nástrojovej lište s názvom Údržba lokálneho layoutu..

nastavenie sap

.. sa zobrazí ponuka, kde nižšie sa nachádza položka Rýchle vyňatie a vloženie.

sap nastavenie

Kliknutím na položku Rýchle vyňatie a vloženie bude táto možnosť označená..

sap nastavenie

.. a zapnutá (opätovným kliknutím na túto položku bude funkcia vypnutá) jednoduchá funkcia pre rýchle skopírovanie údajov.

Príklad použitia:

Spustiť transakciu, kde máme v nejakom poli text, ktorý chceme skopírovať napríklad do tabuľky v programe Microsoft Excel..

sap nastavenie pole

.., potom treba tento údaj označiť kurzorom myši (klik za poslednú číslicu v poli a podržaním tlačidla myši ťahať kurzor až na začiatok číselného údaju, t.j. z pravej do ľavej strany a následne pustiť tlačidlo myši) a aj keď by sa mohlo zdať, že trvalo vyznačiť požadovaný údaj nie je možné, v skutočnosti bol tento údaj už označený a ihneď skopírovaný do schránky.

Teraz sa treba už len prepnúť do napríklad už spomenutého programu Microsoft Excel, do požadovanej bunky a stlačením kombinácie kláves CTRL a V bude skopírovaný údaj ST0145789 vložený do danej bunky.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *