nastav pole

Predvoľby v poliach transakcie 1/2

Používateľ má v systéme možnosť okrem vytvorenia variant (vysvetlím neskôr v samostatnom článku) vstupných obrazoviek, ktoré môžu používať aj ďalší používatelia, pripraviť si iba pre seba úpravu pre ním často používané transakcie a to tak, aby boli jednotlivé polia transakcie systémom automaticky vyplnené.

V dnešnom a nasledujúcom článku si popíšeme spôsob, ako urýchliť prácu v systéme a to zadaním opakujúcich sa údajov v transakciách.

V hlavnom SAP menu sa nachádza niekoľko položiek, pre naše nastavenie budú použité možnosti z položky Systém.

nastavenie

Postupne si preberieme 3 možnosti z položky Štandardné hodnoty užívateľa a to Uchovanie dát, Nastavenie dát a Výmaz dát. Príklad použitia si ukážeme na transakcii, ktorej funkciou je aj príjem materiálu na sklad k vytvorenej objednávke.

Po spustení transakcie sa zobrazí okno..

prijem

Najskôr treba vyplniť vstupné údaje, presne také ktoré by sme chceli zadávať pri použití transakcie najčastejšie. V našom prípade zadáme okrem dátumu dokladu a dátumu účtovania (ide o povinné polia, ktoré sú zobrazené v hornej časti transakcie), v časti Návrh pre položky dokladu aj údaje druh pohybu, číslo pobočky (závod) a číslo skladu.

prijem nastavenie
Uchovanie dát

Ak teraz klikneme v menu na položku Uchovanie dát, potom pri ďalšom spustení transakcie bude systém uvedené dáta už automaticky vyplňovať.

nastavenie

Vzhľad transakcie s automaticky vyplnenými údajmi po spustení..

nastavenie

V nasledujúcom článku sa pozrieme v rámci menu ešte na možnosť Nastavenie dát a tiež Výmaz dát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *