Počítačová kartová hra Sapexo, je určená pre jedného hráča.

V rámci pravidiel hry pexeso, umožní zábavnou formou naučiť začínajúceho používateľa podnikového informačného systému od spoločnosti SAP, názvy a význam použitia vybraných transakcií a tabuliek z rôznych oblastí (napríklad nákup, predaj, programovanie, alebo kmeňové dáta).

Menu hry:

Po zobrazení menu má hráč k dispozícii možnosť vybrať si jednu z pripravených hier (obrázkové sady kariet) z oblastí práce v systéme SAP, ktoré sú číselné označené. Po kliknutí na ľubovoľnú z nich, sa spustí vybraná hra.

Pravidlá hry:

Celkový počet kariet je 24 a to predstavuje sadu 12 obrázkových dvojíc.

Po spustení vybranej hry sa karty najskôr automaticky premiešajú, rozdajú sa v rámci hernej plochy o rozmere 4×6 kariet a to ich zobrazením zadnou stranou. Hráč v každom kole kliknutím ľavého tlačidla myši obráti vždy len dve karty. Postupne tak vyhľadáva dvojice kariet s rovnakým symbolom a tým môžu byť názvy SAP transakcií alebo tabuliek.

Hráč v danom kole kliknutím na kartu ju obráti a tak sa zobrazí obrázok a popis danej karty. Následne kliknutím obráti ešte jednu kartu a k nej sa tiež zobrazí obrázok a popis.

V tomto momente hra vyhodnotí aktuálne vybrané a obrátené karty.

Ak sú karty zhodné, potom hráč získava body a môže pokračovať v obrátení ďalšej dvojice kariet. Ak karty nie sú zhodné, karty sa obrátia do pôvodného stavu, hráč body nezíska a pokračuje v obracaní ďalšej dvojice kariet.

Hra trvá až pokiaľ nie sú nájdené všetky zhodné symboly a teda sú obrátené všetky dvojice kariet na hracej ploche.

sapexo

Parametre:

Verzia: 1.2.0
Jazyk: Slovenský
Licencia: freeware
Platforma: PC
Operačný systém: Microsoft Windows 10
Ovládanie: myš
Potreba inštalácie: Nie
Aktualizácia: 18.09.2021
Veľkosť súboru: 50 MB

Na prevzatie:

 

Hru Sapexo uverejnil počítačový časopis Chip na svojom DVD 9/2021.

sapexo chip

Ak máte ľubovoľnú otázku, nápad, alebo pripomienku k hre Sapexo, poprosím Vás o zaslanie správy cez pripravený formulár, alebo napísať priamo na emailovú adresu info@saperp.sk.

Ďakujem

    * pole je povinné.