sap query

Ako upraviť Query report – dopyt 3/4

Dnešná časť seriálu bude kratšia – ukážeme si v nej, kde si môže používateľ zmeniť niektoré vstupné nastavenia pre Query, upraviť názov vytvoreného Query alebo pridať doplňujúce informácie, ktoré budú koncového používateľa bližšie informovať o oblasti použitia vytvoreného reportu (zostavy).

Po spustení transakcie SQ01 (alebo SQ00) a výbere skupiny používateľov SAPERP (za predpokladu, ak ju nemáte zvolenú ako štandard), treba zapísať do poľa Query názov dopytu SAP_Transakcie ..

sap query

.. a následne kliknúť na tlačidlo Zmena (Change).

Zobrazí sa..

sap query

Tu má teraz používateľ k dispozícii možnosť pre zmenu názvu vytvoreného Query (pole Názov), zapísať doplňujúce informácie pre používateľov (pole Poznámky), nastaviť špeciálne atribúty ktorými sú napríklad blokovanie možnosti spracovať úpravy dotazu ostatnými používateľmi (položka Blokovanie zmeny), alebo nastaviť si výstupný formát (napríklad SAP list Viewer, ABAP zostava alebo Zobrazenie ako tabuľka) k zobrazeniu alebo generovaniu údajov z reportu (zostavy).

V nasledujúcom článku sa pozrieme na úpravy obrazovky dopytu, a to ako si upraviť poradie zobrazenia vstupných polí vo výberovej obrazovke dopytu a to vrátane aj možnosti zmeny ich popisu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *