sap pole

Počet záznamov v tabuľke

Pre každého používateľa s potrebným oprávnením pre prístup k tabuľkám, môže byť celkom užitočná informácia, ako sa dá ešte pred zobrazením obsahu tabuľky zistiť počet uložených záznamov v tabuľke. Na zobrazenie obsahu tabuľky môžeme použiť napríklad transakciu SE16N alebo jej starší variant, transakcia SE16 (informácie k týmto transakciám sme si priblížili v článku Zobrazenie obsahu tabuľky).

Funkcia pre zobrazenie počtu uložených záznamov, je celkom jednoduchá a ukážeme si ju pre obidve spomenuté transakcie.

Najskôr „stará“ klasika, transakcia SE16.

Po spustení transakcie, zadať názov tabuľky (napríklad MARA, kde sú uložené kmeňové dáta materiálu) do poľa Názov tabuľky a po stlačení klávesy ENTER sa zobrazí obrazovka..

se16 sap

V hornej časti obrazovky sa nachádza tlačidlo Počet záznamov, po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí informácia k počtu uložených záznamov v tabuľke.

Napríklad..

sap zaznam

V prípade použitia transakcie SE16N, po jej spustení treba zadať do poľa Tabuľka názov tabuľky (napríklad opäť MARA) a pre potvrdenie stlačiť ešte klávesu ENTER.

sap se16n

Potom už len kliknúť na tlačidlo Počet záznamov a následne sa zobrazí informácia k počtu uložených záznamov v tabuľke.

Napríklad..

sap se16n

Pre obidve transakcie platí, že ak vo vstupnej obrazovke transakcie sa zadajú doplňujúce údaje (výberové kritériá – napríklad vytvorené Od..Do, druh materiálu a podobne), tak potom práve tieto údaje ovplyvnia zobrazené číslo k počtu záznamov v tabuľke.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *