abap se39

Ako porovnať zdrojový kód

Programátor má pre vývoj rôznych programových riešení v systéme ako pomocníkov pripravených viacero celkom kvalitných nástrojov. Niektoré z nich sú viac a niektoré zase naopak menej používané.

A jeden z týchto viac či menej používaných nástrojov si dnes predstavíme.

Transakcia SE39 je celkom užitočná, ak chce programátor upravovať dva programy súčasne alebo ak chce porovnať dva ABAP objekty zobrazené v rámci jednej obrazovky.

Po jej spustení transakcie sa zobrazí jej vstupná obrazovka..

sap se39

.., ktorá je funkčne intuitívne pripravená k výberu dvoch zdrojov, akými môžu byť program, funkcia alebo trieda.

V transakcii môže používateľ zobraziť zdrojový kód dvoch ľubovoľných programov pre ich následné vzájomné vizuálne porovnanie v okne s rozdelenou obrazovkou. Napríklad v prípade požiadavky pre dohľadanie rozdielu vo vybraných častiach napísaného zdrojového kódu alebo z dôvodu vytvorenia programových blokov v jednom programe podľa už pripraveného riešenia v inom programe.

sap se39

Používateľ má k dispozícii aj možnosť pre zmenu zobrazenia rozdelenia okna z pôvodného horizontálneho na vertikálne usporiadanie a to kliknutím na položku Nastavenia..

sap se39

.., kde v zobrazenom dialógovom okne Nastavenia špecifické pre používateľa, si v záložke Splitscreen zmení usporiadanie okien alebo upraví možnosti metódy porovnania.

Dôležitou informáciou je, že priamo v transakcii SE39 možno zmeniť pre vybraný zdrojový kód aktuálny stav zo zobrazenia na editovanie a následne tak spracovať všetky potrebné úpravy priamo v danom zdrojovom kóde programu.

Odporúčam túto celkom zaujímavú transakciu si podrobnejšie preskúmať.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *