sap okno exit

Ako sa odhlásiť zo systému

Odhlásenie zo systému môže používateľ spraviť rôznymi spôsobmi, dnes si popíšeme niekoľko možností ukončenia práce so systémom.

Všetky možnosti budem prezentovať na hlavnej obrazovke systému SAP Easy Access.

1/ Možnosť

V hlavnom menu v položke Systém treba kliknúť na položku Odhlásenie. V zobrazenom dialógovom okne bude systém požadovať od používateľa odpoveď na otázku k možnosti odhlásenia zo systému – potvrdiť Áno (v tomto prípade budú uzatvorené všetky otvorené režimy (okná) a používateľ bude odhlásený zo systému) alebo potvrdiť Nie.

sap okno exit
2/ Možnosť

Ak takmer všetky otvorené okná boli už zatvorené a teda zostáva posledné otvorené okno (režim), potom po kliknutí na ikonu X (nachádza sa v pravom hornom rohu, čo je v podstate štandard pre všetky Windows aplikácie) sa zobrazí požiadavka na potvrdenie odhlásenia zo systému (t.j. potvrdiť Áno alebo Nie – význam ako v bode č.1).

sap okno exit

A nakoniec ešte jedna možnosť.

V každom zobrazenom okne, sa v ľavej hornej časti nachádza príkazový riadok, do ktorého je možné zadávať technický názov SAP transakcie.

sap okno exit

Ak do príkazového riadku používateľ zapíše príkaz /nend, potom po stlačení klávesy ENTER sa zobrazí dialógové okno s otázkou na potvrdenie odhlásenia zo systému (t.j. potvrdiť Áno alebo Nie – význam ako v bode č.1).

V prípade zapísania príkazu /nex do príkazového riadku a následným stlačením klávesy ENTER, sa už nezobrazí žiadne dialógové okno, ale ihneď bude používateľ odhlásený zo systému.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *