sap transakcia

Ako zistiť dostupné transakcie

V tomto článku sa vrátime k téme, ktorú sme v minulosti otvorili seriálom Ako vytvoriť Query report.

Určite sa s tým už viacerí používatelia stretli, že potrebovali rýchlo zistiť zoznam dostupných transakcií (t-code) v systéme, resp. nájsť ďalšie transakcie, ktoré by boli podobné alebo by mohli byť použité ako doplnok resp. rozšírenie k tej transakcii, ktorú už aktívne používajú.

Dnes si ukážeme jednu zaujímavú transakciu, ktorá má samozrejme viacero funkcií a pravdepodobne pre niektoré z nich je tu možnosť, že ju určitá skupina používateľov nebude mať v rámci svojho nastaveného oprávnenia v systéme aktuálne povolenú.

Touto transakciou je SE93.

Dajme tomu, že používateľ pracuje s transakciou MB52 a chcel by si pozrieť, aké ďalšie transakcie začínajúce na „MB“ (t-code) sú ešte v systéme k dispozícii.

Po spustení transakcie SE93 sa zobrazí obrazovka..

sap se93

.., kde do prázdneho poľa Kód transakcie treba zadať MB* ..

sap se93

.. a následne stlačiť klávesu F4.

Teraz sa zobrazí nové dialógové okno, ktoré bude obsahovať zoznam všetkých dostupných transakcií s ich popisom a tiež technickým názvom začínajúcim na MB.

sap se93

A to je vlastne všetko.

Ide teda o celkom jednoduché (aj keď samozrejme nie o jedinú možnosť) a súčasne rýchle riešenie, ako si zistiť požadovaný zoznam transakcií.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *