sap pole historia

Nastavenie histórie

Možno, že ste sa s tým už stretli..

Pokračujete v systéme pri analýze nejakého problému a nutne potrebujete číslo dokladu, ktoré ste včera pri preverovaní zistili, len ste si ho zabudli poznamenať a teraz si neviete spomenúť práve na číslo toho dokladu.

Panika?

No stať sa to môže a nie je to nič príjemné, hlavne keď potrebujete výsledok analýzy odovzdať čo najskôr..

Aby sa používateľ nemusel zaoberať týmto typom problému a strácať tak dôležitý čas ďalším vyhľadávaním, bude potrebné zapnúť možnosť pre zobrazenie histórie zadaných údajov do jednotlivých polí.

V nástrojovej lište okna (režimu) klik na poslednú ikonu s názvom Údržba lokálneho layoutu, (resp. po stlačení kombinácie kláves ALT a F12) a následne po kliknutí na položku Možnosti…

nastav sap

..sa zobrazí okno, kde v karte Lokálne dáta / História je možnosť pre nastavenia histórie.

sap historia nastav

Status histórie :

Vyp. – záznam histórie je vypnutý

Zap. – záznam histórie je zapnutý, pričom údaje budú pre používateľa lokálne uložené. Ak v rámci poľa stlačí používateľ klávesu „medzera“ alebo Backspace (nachádza sa nad klávesom ENTER), zobrazí sa pre dané pole zoznam už zadaných údajov

Ihneď – záznam histórie je zapnutý s tým, že po kliknutí do zvoleného poľa (ak v ňom boli predtým zadané nejaké údaje) sa okamžité zobrazí zoznam už zadaných údajov

Nastavenie histórie :

Čas exspirácie.. – definovanie času v počte mesiacov, po uplynutí tejto doby budú staršie záznamy vymazané

Max. povolená veľkosť súboru.. – hodnota v MB, ide o maximálnu veľkosť súboru pre uloženie histórie zadaných údajov (hodnota musí byť väčšia ako 0MB, inak sa žiadna história nezaznamená)

Maximálny počet záznamov.. – určuje maximálne povolený počet záznamov uložených do histórie

Aktivácia histórie pre polia do.. – tu sa nastavuje dĺžka vstupného poľa pre zaznamenanie histórie zadaných údajov (predvolená hodnota je 59, maximálna dĺžka poľa je 255). Zmena tejto možnosti sa ale prejaví až po odhlásení a opätovnom prihlásení do systému.

Kliknutím na tlačidlo Výmaz histórie budú všetky uložené položky z histórie vymazané. Adresár pre ukladanie záznamov histórie je štandardne nastavený a neodporúča sa meniť jeho umiestnenie.

Nastavenie treba potvrdiť kliknutím na tlačidlo Prevzatie a potom kliknutím na tlačidlo OK bude okno zatvorené.

Teraz po spustení ľubovoľnej transakcie si môže používateľ doladiť nastavenie histórie.

Napríklad po spustení transakcie MB52 sa zobrazí okno..

mb52

.. a po stlačení klávesy CTRL a kliknutí do prázdneho poľa Materiál pravým tlačidlom myši, sa zobrazí ponuka:

Štandardne je nastavená položka Použitie štandardných nastavení.

Podľa potreby je ale možné si pre vybrané pole (t.j. pre všetky ostatné polia toto nastavenie nebude platiť) aktivovať alebo deaktivovať nastavenie pre zobrazenie histórie.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *