datum

Spôsob zadania dátumu

Dnes by sme si napísali informácie k spôsobu zadania dátumu do vybraného poľa v transakcii.

V podstate sú k dispozícii 2 spôsoby ako zadať dátum do vybraného poľa a to ručným zápisom v nejakom formáte alebo prostredníctvom kurzoru myši.

Príklad na pole :

datum

Napríklad by bolo potrebné v nejakej transakcii zadať dátum zaúčtovania dokladov k 5.5.2015 (jasne, je to starší dátum, ale ako príklad je to dobré 🙂 ).

Možnosti ako zadať dátum sú :

1/ Ručne zadaním dátumu do poľa Dátum účtovania
datum

Po zadaní dátumu v danom formáte (ako uvádzam na obrázku vyššie) a stlačení klávesy ENTER, sa dátum automaticky zmení na formát DD.MM.RRRR (tj. Deň.Mesiac.Rok – ak to má takto používateľ nastavené vo svojom používateľskom profile).

2/ Prostredníctvom kurzoru myši

Klik do prázdneho poľa Dátum účtovania v transakcii a po stlačení klávesy F4 sa zobrazí kalendár s možnosťou výberu požadovaného dátumu.

datum

Po kliknutí na číslo 5 v časti pre 2015/5 a potvrdení výberu, sa údaj 5.5 prevezme a zobrazí sa v poli Dátum účtovania vo formáte DD.MM.RRRR (tj. Deň.Mesiac.Rok – ak to má takto používateľ nastavené vo svojom používateľskom profile).


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *