sap transakcia

Spustenie transakcie po prihlásení

Ak používateľ veľmi často pracuje s nejakou transakciou, je tu možnosť ako nastaviť systém SAP tak, aby sa po prihlásení používateľa do systému ihneď spustila požadovaná transakcia.

Nastavenie je celkom jednoduché.

Po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access klik na položku Dodatky a následne ešte na položku Definícia spúšťacej transakcie.

sap transakcia

Zobrazí sa dialógové okno, kde do poľa Kód transakcie treba zadať technický názov transakcie, ktorá má byť spustená ihneď po prihlásení používateľa do systému.

sap transakcia

Tak napríklad po zapísaní t-code transakcie LT10 a potvrdení tohto zápisu stlačením klávesy ENTER, sa v stavovom riadku obrazovky SAP Easy Access zobrazí hlásenie, ktoré informuje používateľa o nastavení transakcie LT10 pre automatické spustenie po prihlásení do systému.

Teraz ak po odhlásení zo systému sa používateľ opätovne prihlási, nebude zobrazená štandardná úvodná obrazovka SAP Easy Access, ale ihneď bude spustená definovaná transakcia LT10 (po stlačení klávesy F3 bude možné ukončiť prácu v transakcii LT10 a vrátiť sa späť do obrazovky SAP Easy Access).

Ako vrátiť pôvodný stav?

Pre zrušenie definovania transakcie treba postupovať takmer rovnako, ako keď bola transakcia nastavená. Len v tomto prípade treba vymazať vložený t-code transakcie (v našom príklade ide o vymazanie LT10 z poľa Kód transakcie) a následné potvrdiť túto zmenu stlačením klávesy ENTER.

Po potvrdení zmeny systém v stavovom riadku zobrazí hlásenie o zrušení nastavenia pre transakciu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *