sap menu

Uloženie obľúbených položiek

V minulom článku sme sa zamerali na tému Obľúbené položky, čo to je a ako s nimi pracovať.

Dnes si ukážeme spôsob, ako jednoducho uložiť menu Obľúbené položky do textového súboru a spätne importovať do iného systému a tým tak synchronizovať obľúbené položky medzi viacerými systémami, kde má používateľ prístup.

Tak napríklad by chcel používateľ exportovať obľúbené položky z produkčného do testovacieho systému.

Najskôr sa teda treba prihlásiť do produkčného systému.

Postup exportu položiek z produkcie:

V hlavnom menu klik na položku Obľúbené a následne na Download na PC.

sap menu

Zobrazí sa dialógové okno, kde treba zadať názov súboru do ktorého búdu položky uložené (napr. Obmenu) a tiež zvoliť formát, v ktorom budú dáta uložené (napr. TXT).

sap menu

Po kliknutí na tlačidlo Uložiť sa dáta uložia vo zvolenom formáte a pod zadaným názvom súboru.

V uloženom súbore (Obmenu.txt) má teraz používateľ možnosť zrealizovať všetky potrebné úpravy (napr. cez klasický Windows editor, program Poznámkový blok) a po uložení zmien bude súbor pripravený pre zálohu alebo import do vybraného systému. Samozrejme ak menu bolo v rámci štruktúry a obsahu vytvorené presne podľa požiadaviek používateľa, nie je potrebné vo vytvorenom súbore nič editovať.

Teraz je ten správny čas 🙂 sa prihlásiť do testovacieho systému, kam treba uložené položky importovať.

 
Postup importu položiek do testovacieho systému:

V hlavnom menu klik na položku Obľúbené a následne na Upload z PC.

sap menu

Zobrazí sa dialógové okno, kde je potrebné vyhľadať na disku počítača uložený súbor Obmenu.txt, ktorý sa bude importovať a po vyhľadaní už len klik na tlačidlo Otvoriť.

sap menu

Hotovo.

Obľúbené položky boli teraz importované z externého súboru do používateľom zvoleného systému. Teraz je rovnaké menu obľúbených položiek v obidvoch systémoch (t.j. v produkčnom a testovacom systéme).


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *