abap pdf

Záloha zdrojového kódu do PDF

Dnes sa pozrieme na to, ako si môže programátor uložiť zdrojový kód nejakého programu do súboru vo formáte PDF. Dôležité je si ale najskôr nastaviť použitie klávesovej skratky, ktorá po nastavení bude už natrvalo (pokiaľ to používateľ nezmení) použiteľná pre uloženie ľubovoľného zdrojového kódu do PDF.

Takže, poďme teda nastaviť tú klávesovú skratku.

Po spustení transakcie SE38 zadať názov programu do poľa Program, klik na tlačidlo Zmena a zobrazí sa (napríklad)..

abap

V pravom dolnom rohu okna sa nachádza ikona..

abap nastavenie

.. po kliknutí na ktorú sa zobrazí dialógové okno.

V tomto okne v jeho ľavej časti klik na položku Klávesnica a v pravej časti okna v zozname Pokyny vyhľadať (napríklad zadaním slova PDF) a označiť položku File.ExportPDF.

abap pdf

Klik do prázdneho poľa Nová kombinácia klávesov.

Teraz treba postupne stláčať a držať stlačené klávesy (až pokiaľ budete mať v rámci poľa zobrazené všetky klávesy oddelené znakom + a ukončené napríklad písmenom, ktoré majú byť súčasťou kombinácie kláves pre uloženie kódu) až po vytvorenie kombinácie kláves, ktorá bude slúžiť na vyvolanie funkcie k uloženiu aktuálne zobrazeného zdrojového kódu do súboru vo formáte PDF.

V mojom príklade som postupne stlačil kombináciu CTRL + SHIFT + ALT, uzatvoril som ju stlačením klávesy P..

sap abap pdf

.. a pre ukončenie zadania kláves ešte klik na tlačidlo Priradenie.

pdf skratka

Ak by chcel používateľ zrušiť priradenie kombinácie kláves k danej funkcii, stačí kliknúť na tlačidlo Odstránenie, ktoré sa nachádza nad tlačidlom Priradenie.

Nakoniec kliknutím na tlačidlo Uloženie budú všetky zmeny uložené a okno bude uzatvorené.

Od tohto momentu si ľubovoľný zdrojový kód, ktorý si používateľ zobrazí napríklad v transakcii SE38, môže uložiť do súboru vo formáte PDF. Treba len stlačiť definovanú kombináciu kláves a systém zobrazí štandardné Windows okno Uložiť ako pre uloženie súborov.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *