sap tlac

Zmena tlačiarne v profile

Aby si používateľ nemusel pri každej tlači rôznych dokladov vyberať zo zoznamu svoju tlačiareň, môže si ju pre použitie v rámci systému SAP nastaviť vo svojom používateľskom profile (aj keď väčšinou to má používateľ už prednastavené od administrátora systému).

A kde sa to vlastne nastavuje?

Zadaním technického názvu transakcie SU3 do príkazového riadku a jej následným spustením alebo kliknutím v hlavnom menu v položke Systém na Štandardné hodnoty užívateľa / Vlastné dáta

tlaciaren nastavenie

…sa zobrazí transakcia SU3.

Pole pre nastavenie tlačiarne, je umiestnené v záložke Pevné hodnoty.

tlaciaren nastavenie su3

SAP názov tlačiarne (napríklad názov LOCA alebo SAPPRN definuje administrátor systému, pritom nejde o presný názov fyzickej tlačiarne, ale skôr je to všeobecný názov) treba napísať do poľa Výstupné zariadenie v časti Riadenie spoolu.

Ak používateľ požaduje, aby bol doklad prípadne nejaká zostava v systéme okamžite vytlačená, je nutné označiť položku Okamžitý výstup. V opačnom prípade bude len vytvorená spoolová požiadavka a tlač dokladu by musel používateľ spustiť prostredníctvom transakcie SP01 (prehľad spoolových požiadaviek podľa vybraného používateľa) alebo transakcie SP02 (zobrazí sa prehľad spoolových požiadaviek aktuálne prihláseného používateľa).

Ak bude označená položka Výmaz po výstupe, potom požiadavka na tlač bude automaticky vymazaná z prehľadu spoolových požiadaviek, keď sa doklad vytlačí.

Nastavenie treba ešte samozrejme uložiť a to stlačením kombinácie kláves CTRL a S alebo kliknutím na ikonu Disketa.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *