abap

Dokumentácia k jazyku ABAP 1/3

V minulom článku k programovaniu sme sa zamerali na všeobecný popis štruktúry a zápisu zdrojového kódu. V tomto a v nasledujúcich dvoch článkoch sa pozrieme na dokumentáciu (dostupná je priamo v systéme) jazyka ABAP a predstavíme si zaujímavé transakcie. Tie budú pomocníkom pre každého programátora, pretože obsahujú množstvo materiálov, zaujímavých príkladov a ďalších užitočných informácií k programovaniu.

Systém týmto ponúka doslova „pomocnú ruku“ pre programátora, ktorý takto získa popis k jazyku ABAP a súčasne aj veľa príkladov zdrojového kódu, vrátane doplňujúcej dokumentácie.

Jednou z týchto transakcií je ABAPDOCU (možno ju spustiť napríklad aj z transakcie SE38 – v hlavnom menu je to položka Prostredie / Príklady / Príklady ABAP), ktorá po spustení ponúkne prehľadnú obrazovku s triedením podľa rôznych oblastí k programovaciemu jazyku ABAP.

abap abapdocu

Obrazovka transakcie pozostáva z 3 častí.

V hornej časti obrazovky sa nachádza menu (ikony) vrátane možnosti pre vyhľadávanie v dokumentácii a to podľa zadaného kľúčového slova. Na ľavej strane obrazovky sú to zase odkazy na dokumentáciu (aj s popisom ABAP príkazov vrátane ukážky zdrojového kódu, ako aj odkaz ABAP Examples na väčší zoznam príkladov na zdrojový kód) s triedením na rôzne oblasti. Pravá strana obrazovky sa používa pre zobrazenie vybranej dokumentácie, resp. dokumentácie s kódom.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *