sap icon gui

Informácia pre SAP ikonu

Systém obsahuje ikonky s rôznou priradenou funkciou, ale pri určitom nastavení bez priameho textového popisu, ktorý by ihneď vizuálne informoval používateľa o funkcii, ktorá bola ikonke priradená. Je tu ale možnosť, ako v nastavení systému aktivovať alebo deaktivovať zobrazenie skrytej informácie (kontextová pomoc), ktorá obsahuje klávesovú skratku na vyvolanie priradenej funkcie a tiež aj popis funkcie danej ikony.

Poďme si teda ukázať možnosť, kde a ako je možné nastaviť popis pre ikony v menu.

sap gui ikona

Po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access, po stlačení kombinácie kláves ALT a F12, prípadne po kliknutí na poslednú ikonu zobrazenú v nástrojovej lište s názvom Údržba lokálneho layoutu sa zobrazí ponuka.

nastavenie sap

Po kliknutí na položku Možnosti… sa zobrazí dialógové okno, kde v časti Interaction Design (Interaktívny dizajn) a následne v záložke Notifications (Oznámenia) si môže používateľ zmeniť nastavenie.

Možnosť nastavenia sa nachádza v časti Tooltip (Rýchla nápoveď).

Vzhľad pre: Jazyk EN

gui sap

Vzhľad pre: Jazyk SK

sap gui

Nastavenie je v podstate jednoduché.

V položke Oneskorenie rýchlej nápovede je možnosť si nastaviť rýchlosť zobrazenia, ako sa bude správať aplikácia. Údaj v sekundách informuje používateľa o tom, ako rýchlo po presunutí kurzora myši nad ikonu systém zobrazí informácie k danej ikone.

sap gui

Štandardne sa nastavuje možnosť Stredná (0,5 sek.).

V prípade, ak sa používateľ pohybuje medzi ikonami použitím klávesnice (TAB), potom určite príde vhod nastavenie..

nastavenie sap gui

A to je všetko k tomuto nastaveniu.

Samozrejme po nastavení, je potrebné zmenu ešte potvrdiť kliknutím na tlačidlo Apply (Prevzatie) a potom kliknutím na tlačidlo OK bude okno zatvorené.

Príklad zobrazenia:

sap gui ikona

Ak presunieme kurzor nad uvedenú ikonu, systém zobrazí krátku informáciu k funkcie ikony..

sap gui icon info

, alebo

sap gui ikona

Ak presunieme kurzor nad túto ikonu, systém opäť zobrazí krátku informáciu k funkcie ikony..

sap gui icon info

Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *