sap user

SAP používateľ

S pojmom SAP používateľ sa samozrejme v prípade podnikového informačného systému od spoločnosti SAP, ak to tak môžem napísať, možno stretnúť v podstate na „každom kroku“.

Kto je to vlastne ten SAP používateľ?

Napísal by som to asi takto..

V rámci podnikového informačného systému, je používateľom úplne každá osoba, ktorá pracuje v systéme. Z pohľadu zodpovednosti ako aj nastavenia používateľského oprávnenia (t.j. čo všetko si môže dovoliť používateľ v systéme spraviť), je absolútne jedno ktorú úroveň v rámci pracovnej pozície má definovanú od správcu (ten samozrejme tiež spadá do skupiny používateľov) systému SAP.

Súčasne pre používateľa zároveň platí, že v systéme SAP je jednoznačne identifikovaný používateľským menom (vytvorí ho správca systému), ktoré je v rámci klienta jedinečné.

Takže, aby som to zhrnul..

Pre každého kto pracuje v systéme SAP a plní si úlohy (obchod, financie, administrácia, programovanie,..), ktoré vyplývajú z jeho pracovného zaradenia vo firme, pomocou jednotlivých funkcií systému, platí jedno a to, že ho možno pomenovať ako SAP používateľa.

K téme sa v budúcnosti určite ešte vrátim a podrobnejšie si popíšeme SAP pracovné pozície, s ktorými sa možno stretnúť vo firmách.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *