sap prihlasenie

Prihlásenie do systému

Po spustení programu SAP Logon a výbere jedného zo zoznamu prednastavených systémov/serverov (napríklad produkčného systému), sa používateľovi zobrazí obrazovka (Poznámka k obrázku: Označenie 302 pre pole Klient ako aj prípadné doplňujúce informácie v pravej časti obrazovky s názvom Informácia, môžu byť samozrejme v každej firme rozdielne) pre prihlásenie do systému.

prihlasenie

Po zadaní prihlasovacieho mena a hesla (pole Užívateľ a Heslo), bude po stlačení klávesy ENTER používateľ prihlásený do vybraného systému.

Ešte malá poznámka.

Pri úplne prvom prihlásení používateľa, je postup trochu iný.

Ide v podstate o to, že používateľ po nástupe do zamestnania dostane od administrátora systému SAP okrem svojho jedinečného prihlasovacieho mena aj povedzme tomu „štartovacie“ heslo (napr. init123) a to bude z bezpečnostných dôvodov použiteľné iba pre jeho prvé prihlásenie do systému.

To znamená, že po zadaní prihlasovacieho mena a hesla (napr. init123) a stlačení klávesy ENTER, sa zobrazí okno s výzvou pre zadanie nového hesla (presnejšie bude treba 2x pod sebou zadať svoje nové heslo). Túto zmenu hesla bude ešte potrebné potvrdiť stlačením klávesy ENTER (potom heslo init123 už nebude platné).


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *