sap logon windows

SAP Logon

V nasledujúcom článku si už popíšeme možnosť prihlásenia do systému SAP a to z pohľadu používateľa operačného systému Microsoft Windows. Dnes ale doplním ešte niekoľko informácií k programu, ktorý má pri prihlasovaní dosť podstatné slovo.

Týmto programom je SAP Logon.

Ide o lokálne inštalovaný program na počítači, pomocou ktorého sa používateľ prihlási do podnikového systému SAP. Spustiť program SAP Logon možno kliknutím na položku v menu Windows (Štart / SAP Front End / SAP Logon)..

sap logon windows

.., spustením programu saplogon.exe v mieste jeho inštalácie (napríklad C:\Program Files (x86)\SAP\FrontEnd\SAPgui), alebo kliknutím na ikonu programu, ktorá sa nachádza na ploche operačného systému Windows.

sap logon windows

Po spustení programu bude pre používateľa dostupných niekoľko možností, ako s programom možno ďalej pracovať.

Sú tu napríklad možnosti pre vytvorenie nového, prípadne editovanie už existujúceho systémového záznamu (t.j. prístupu k dostupným systémom/serverom, ktoré sú nainštalované administrátorom SAP – v prípade záujmu, môžem k tejto téme pripraviť aj samostatný článok, ale pre začínajúceho používateľa je informácia ohľadne nastavenia SAP Logon nie až tak podstatná), prípadne aj vytvorenie zoznamu vlastných „obľúbených“ prepojení.

Najpoužívanejšou možnosťou pre každého používateľa, je ale zobrazenie zoznamu už vopred nastavených systémov/serverov (väčšinou je to produkčný systém, prípadne odkaz pre prihlásenie do testovacieho systému) v rámci konfigurácie SAP Logon.

Napríklad:

Potom je to pre používateľa už veľmi jednoduché – dvojklik na vybranú položku (napr. Produkčný systém) a používateľovi bude umožnené sa v nasledujúcej obrazovke prihlásiť.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *