V článku Prostredie SAP GUI sme si popísali niekoľko typov pracovných prostredí, s ktorými možno prísť do kontaktu a kde po prihlásení do systému SAP môže používateľ začať pracovať.
Dnes sa na chvíľu zastavím pri prostredí v ktorom pracujem, určenom pre operačný systém Microsoft Windows.
Všetky pracovné postupy, ktoré budem na stránkach uverejňovať, aktuálne pripravujem v nižšie uvedenom prostredí (ak používate inú verziu pre Windows, tak vo väčšine prípadov to nebude mať zásadný alebo skôr žiadny dopad na vizuálnu alebo funkčnú stránku použitého prostredia) a uvádzam to len ako doplňujúcu informáciu.
A teraz k tej verzii.
Keď som sa po prvý krát prihlásil do systému začiatkom roku 2006 a postupne začal, ak to tak môžem napísať, objavovať čo to ten systém SAP vlastne je, pracoval som v prostredí SAP GUI vo verzii 6.20.
Samozrejme odvtedy doba výrazne pokročila a boli uvedené ďalšie verzie prostredia. Dnes používam SAP GUI vo verzii používateľského rozhrania 7.60 s verziou úpravy č.2 pre operačný systém Microsoft Windows.

Zatiaľ posledná verzia SAP GUI bola uvedená pod označením 7.60, t.j. verzia, ktorú aktuálne používam.