sap test

Testovací systém

V predchádzajúcom článku som stručne popísal produkčný (tzv. produkcia) systém, dnes sa pozrieme na testovací (tzv. test) a v ďalšom článku na vývojový (tzv. vývoj) systém.

Testovací systém

Používa sa pre školenie nových používateľov pre prácu so systémom SAP a súčasne aj pre účely testovania (táto možnosť je dostupná nielen pre vývojárov a konzultantov, ale samozrejme tiež aj pre štandardných používateľov) vytvorených zmien alebo nových funkcií a pracovných postupov.

Testovací systém obsahuje dáta presunuté z produkčného systému, pričom štandardne ide o staršie systémové údaje oproti tomu, čo je aktuálne v produkčnom systéme (je to preto, lebo testovací systém sa aktualizuje 1x alebo 2x do roka podľa produkčného systému – toto ale nemusí byť pravidlom, je to skôr na dohode alebo rozhodnutí administrátora systému v podniku).

Všetky pripravené pracovné postupy, zmeny nastavenia, nové funkcie alebo rôzne iné naprogramované riešenia, sú presunuté najskôr z vývojového do testovacieho systému pre ich podrobné testovanie a až po úspešnom ukončení testovania, môžu byť všetky úpravy presunuté do produkčného systému.

Ak by boli počas testovania zistené nejaké chyby, úprava musí byť opätovne prepracovaná vo vývojovom systéme, zistené nedostatky odstránené a až potom môže byť úprava znovu prenesená cez vytvorený transport (zjednodušene ide o systémový balík s jedinečným označením, ktorý obsahuje všetky zrealizované zmeny) do testovacieho systému pre nové testovanie.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *