sap test

Testovací systém

V predchádzajúcom článku som stručne popísal produkčný (tzv. produkcia) systém, dnes sa pozrieme na testovací (tzv. test) a v ďalšom článku na vývojový (tzv. vývoj) systém.

Testovací systém

Používa sa pre školenie nových používateľov pre prácu so systémom SAP a súčasne aj pre účely testovania (táto možnosť je dostupná nielen pre vývojárov a konzultantov, ale samozrejme tiež aj pre štandardných používateľov) vytvorených zmien alebo nových funkcií a pracovných postupov.

Testovací systém obsahuje dáta presunuté z produkčného systému, pričom štandardne ide o staršie systémové údaje oproti tomu, čo je aktuálne v produkčnom systéme (je to preto, lebo testovací systém sa aktualizuje 1x alebo 2x do roka podľa produkčného systému – toto ale nemusí byť pravidlom, je to skôr na dohode alebo rozhodnutí administrátora systému v podniku).

Všetky pripravené pracovné postupy, zmeny nastavenia, nové funkcie alebo rôzne iné naprogramované riešenia, sú presunuté najskôr z vývojového do testovacieho systému pre ich podrobné testovanie a až po úspešnom ukončení testovania, môžu byť všetky úpravy presunuté do produkčného systému.

Ak by boli počas testovania zistené nejaké chyby, úprava musí byť opätovne prepracovaná vo vývojovom systéme, zistené nedostatky odstránené a až potom môže byť úprava znovu prenesená cez vytvorený transport (zjednodušene ide o systémový balík s jedinečným označením, ktorý obsahuje všetky zrealizované zmeny) do testovacieho systému pre nové testovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *