sap vyvoj

Vývojový systém

Dnes sa pozrieme na vývojový systém.

Vývojový systém

Dôležitou informáciou je, že tzv. vývoj nie je dostupný pre štandardných používateľov, ale len pre pracovníkov s vyšším používateľským oprávnením a skúsenosťami (ide o programátorov alebo konzultantov).

A ako už napovedá aj názov tohto typu systému, jeho primárne zameranie smeruje k vývoju nových systémových úprav, programov a funkčných modulov pre podnik s minimálne základnou úrovňou pre testovanie (podľa rozsahu dostupnosti testovacích dát) funkčnosti pripraveného riešenia.

Vytvorené úpravy sú presunuté transportom do testovacieho systému pre podrobné otestovanie, pritom samotný priebeh realizácie transportu je spracovaný cez tzv. protokol (to znamená, že v danom momente bude k dispozícii informácia o používateľovi a súčasne aj kedy a ktorú zmenu presunul na testovanie a následne potom otestované a funkčné aj do produkcie).

A ešte doplňujúca informácia (spresnenie k minulému článku – testovací systém) k prepojeniu medzi vývojovým, testovacím a produkčným systémom.

sap produkcia test vývoj

Medzi sebou sú prepojené tzv. transportnými cestami, kde napr. zmeny v nastaveniach alebo nové naprogramované funkcie pre produkčný systém, sú cez transport prenesené štandardne z vývojového do testovacieho systému a až po podrobnom testovaní aj do produkčného systému.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *