sap business warehouse

SAP Business Warehouse

Riešenie v podobe SAP Business Warehouse (SAP BW), ktoré podľa dostupných informácií vzniklo v roku 1998 kedy bola na trh uvedená jeho prvá verzia, je možné považovať za základ pre strategicky efektívny rozvoj podniku.

Ako sa postupne rozvíja podnik v rozsahu svojich obchodných aktivít, vytvára databázu množstva rôznych dát zo všetkých zdrojov. Pre správne rozhodovanie, zachovanie alebo posilnenie konkurencie schopnosti podniku, je potrebné toto veľké množstvo obchodných dát spracovať, vyhodnotiť a samozrejme následne výsledok analyzovaných dát použiť pre optimálne plánovanie a rozhodnutia v ďalšom procese rozvoja podniku.

Dôležité vlastnosti :

  • prístup k nástrojom, ktoré umožňujú zobraziť informácie pre analýzu obchodných údajov
  • výstup je možné definovať v rôznych detailných úrovniach
  • možnosť exportovať získané dáta z externých systémov do SAP BW pre ďalšie vyhodnotenie
  • flexibilná distribúcia získaných informácií jednotlivým prijímateľom v rámci definovanej štruktúry v rozhodovacom procese podniku
  • možnosť plánovania na základe dostupných dát
  • spracovanie náročných zadaní, zložitejších výpočtov s veľkým objemom údajov
  • prepojenie na ďalšie nástroje v rámci systému SAP

S použitím SAP BW je možné pripraviť všetky relevantné obchodné, účtovné informácie zo všetkých produktívnych aplikácií, transakcií systému SAP a následne ich výhodne integrovať alebo prepojiť s externými zdrojmi dát.

Kvalita tohto riešenia spočíva aj v tom, že vďaka dostatočne výkonnej infraštruktúre je tu priestor na optimálne zhodnotenie a prezentovanie podnikových dát. Navyše na základe analyzovaných dát, je možné zrealizovať v rámci podniku lepšie rozhodnutia a stanoviť si tak reálnejšie ciele do budúcnosti.

Ak by som to teda zhrnul, v prípade SAP BW ide o komplexný nástroj, ktorého funkcie v dostatočnom rozsahu môžu ovplyvniť procesy v podniku, posilniť jeho konkurencie schopnosť a optimalizáciu vnútro firemných procesov s možnosťou relatívne rýchlej reakcie v rámci trhu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *