abap sap script

Programovanie v systéme SAP

Aj keď v článkoch zameraných na popis prostredia a prácu v systéme SAP sa tento blog ešte len v podstate rozbieha, chcel by som otvoriť aj ďalšiu veľmi zaujímavú tému a tou je programovanie.

Dnes teda aspoň niekoľko viet na úvod.

Oblasť programovania nebude možné pokryť napísaním len niekoľkých všeobecných článkov a preto sa práve k téme programovania vrátime v množstve tematicky zameraných článkoch (informácie budú postupne sústredené v rámci kategórie Programovanie a súčasne aj v … , ale o tom až neskôr).

Podnikové informačné systémy ako je aj systém SAP, obsahujú prístup k rôznym vývojárskym nástrojom. Súčasne tieto nástroje umožňujú v nejakom rozsahu rozšíriť možnosti systému o nové dôležité funkcie alebo podrobnejšie prevádzkové prehľady a podobne, vytvorené presne podľa požiadaviek používateľov jednotlivých oddelení.

Možnosti, ako naprogramovať systémové riešenia, je samozrejme viacero.

Na tomto blogu sa zameriam na dve oblasti, ktoré sú k dispozícii používateľom v oblasti vývoja. Ako štandard pre začínajúceho programátora to bude programovanie v jazyku ABAP (vytváranie programov, funkčných modulov, dialógových okien a tiež viac či menej komplikovaných reportov) a tvorba formulárov s použitím jazyka SAP Script).

Takže zatiaľ to teda bude o jazyku ABAP a SAP Script, pretože práve tieto používam na vývoj v systéme. Samozrejme, keď získam dostatok vedomostí aj z použitia iného programovacieho jazyka pre SAP, určite pripravím v rámci témy veľa zaujímavých článkov.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *