sap script

Jazyk SAP Script

V podnikovom systéme SAP je štandardom, že v momente vytvorenia dokladu ako je napríklad objednávka, faktúra alebo dodací list, bude možné využiť funkciu systému a tento doklad vytlačiť na tlačiarni. Dôležitou informáciou pritom je, že doklad má svoj špecifický vzhľad, ktorý môže obsahovať základ dodaný so systémom SAP, alebo bude upravený podľa požiadaviek podniku.

A tu „vstupuje na scénu“ jazyk SAP Script.

SAP Script je pevne integrovaný v systéme a je závislý od použitého klienta (preto je možnosť cez transport preniesť zmeny z jedného do druhého klienta). Používa sa na tvorbu formulárov (t.j. vizuálny vzhľad tlačených dokladov, formátovaných obchodných dokumentov a podnikových prehľadov) obsahujúcich logá, doplnkové texty, tabuľky a iné objekty obsahovo dôležité pre samotný doklad. Teda SAP Script sa používa všade tam, kde budú potrebné pokročilejšie možnosti rozvrhnutia obsahu na doklade.

A ako to celé vo všeobecnosti funguje?

V skratke, spustenie samotného scriptu sa vykonáva prostredníctvom ABAP programu. Tento program má určitú formu zápisu, ktorá v rámci svojej štruktúry je programovaná podľa požiadaviek realizovaného riešenia pre prevádzku.

Vytvorený program v jazyku ABAP získava potrebné dáta pre formulár z databázy, následne sa spustí script kde je nastavené rozvrhnutie výstupu údajov na doklade (napr. príjmový protokol, faktúra, dodací list alebo objednávka) a ako celok je potom zabezpečený výstup dokladu na tlačiarni alebo možnosť zaslania mailom ako externý súbor vo formáte PDF.

Príklad na SAP Script..

sap script

Jazyk SAP Script nie je vôbec komplikovaný a rovnako ako jazyk ABAP, je ho možné sa relatívne veľmi rýchlo naučiť používať.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *