eclipse abap

Eclipse pre programátora

V rámci vývojových nástrojov použiteľných mimo systém SAP, je dobré spomenúť prostredie Eclipse.

Osobne s programovaním v tomto prostredí ale nemám veľké skúsenosti, skôr som to len kedysi dávnejšie zo zvedavosti otestoval a viac som sa k tomu už nevrátil (v podstate to ani nebolo potrebné, pretože takmer od začiatku programujem priamo v systéme SAP).

Takže aspoň niekoľko informácií.

V prípade práce v editore Eclipse sa vyžaduje mať k dispozícii nainštalované potrebné programové vybavenie (Java JRE a tiež prostredie SAP GUI vo verzii 7.40 a vyššie) a spustiť ho je možné napríklad v prostredí operačného systému Windows (ideálnou voľbou je samozrejme 64-bit verzia Windows 10), Apple OS X, prípadne vo vybranej Linuxovej distribúcii.

Prevziať aktuálnu verziu prostredia Eclipse a to vrátane balíku nástrojov, je možné na stránkach tohto editora, v čase písania tohto článku ide o Eclipse IDE 2021-06 R.

Súčasne sú na internetových stránkach výrobcu k dispozícii podrobné informácie k samotnej inštalácii prostredia (vrátane popisu nastavenia k prepojeniu na SAP – ABAP DevelopmentTools – ADT), vyžaduje sa tu ale vyššia používateľská znalosť než je štandard.

Postup k inštalácii a nastaveniu nájdete na stránkach SAP.

Taktiež je možnosť zakúpiť si aj rôzne zaujímavé knihy k tomuto prostrediu, napríklad to môže byť kniha ABAP in Eclipse.

Ako som písal vyššie, je to možnosť ako sa naučiť alebo zdokonaliť v programovaní v jazyku ABAP. Otázkou len je, či toto riešenie bude vhodné pre každého programátora, mňa napríklad veľmi neoslovilo a keď som získal možnosť programovať priamo v systéme SAP, tak som to obratom využil.

Treba len vyskúšať, „pohrať“ sa trochu s inštaláciou a nastavením prostredia Eclipse a možno to bude pre Vás celkom ideálne riešenie k programovaniu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *