font

Zmena fontu

Pre každého používateľa nemusí byť vždy vyhovujúce štandardné nastavenie pre typ alebo veľkosť fontu v prostredí SAP GUI, preto je k dispozícii možnosť pre zmenu tohto nastavenia.

Po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access, po stlačení kombinácie kláves ALT a F12, prípadne po kliknutí na poslednú ikonu zobrazenú v nástrojovej lište s názvom Údržba lokálneho layoutu

nastavenie

… a po kliknutí na položku Možnosti… sa zobrazí dialógové okno, kde v časti Visual Design (Vizuálny dizajn) a následne v položke Font Settings (Nastavenie fontov) …

font

…,je možné zmeniť nastavenia ako aj aktuálny použitý font a to kliknutím na tlačidlo Select (Výber). Následne sa zobrazí nové dialógové okno s možnosťou výberu nového fontu.

font

Po zmene typu fontu, štýlu alebo veľkosti treba kliknúť na tlačidlo OK.

Po návrate do pôvodného dialógového okna je nastavenie potom treba ešte potvrdiť kliknutím na tlačidlo Apply (Prevzatie) a kliknutím na tlačidlo OK bude okno zatvorené.

Odhlásením sa zo systému a po opätovnom prihlásení do systému budú už nastavené zmeny viditeľné.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *