sap report

Čo je to SAP report

Dnes to bude krátky článok, ale nechcem túto tému obísť, tak aspoň niekoľko základných informácií.

Vo všeobecnosti (pretože slovo report má v podnikovom systéme SAP viac významov) možno napísať, že report je určitý typ programu (môžu to byť rôzne transakcie, alebo používateľom vytvorený query report).

Možnosti zobrazenia údajov pre report, si môže používateľ v určitom rozsahu (t.j. podľa toho ako bol report od programátora vytvorený a teda v prípade, ak report nezobrazuje všetky potrebné údaje z pohľadu používateľa, môže programátor tento report upraviť alebo vytvoriť nový a to presne podľa požiadavky) prispôsobiť vo vstupnej, výberovej obrazovke transakcie, prostredníctvom ktorej sa report spustí a teda vo finále zobrazí výstup na obrazovke.

Samotný report nemení žiadny stav v systéme, iba zobrazuje aktuálny stav v rámci vybranej oblasti a to v grafickej alebo textovej podobe. Môže obsahovať napríklad aktuálny finančný stav bankových účtov danej spoločnosti, stav vybraného tovaru na skladoch, výsledok spracovania inventúry alebo to môže byť nejaká zostava, ktorá informuje o hospodárení podniku za zvolené obdobie.

Údaje, ktoré report zobrazí, si môže používateľ exportovať zo systému, napríklad ako zálohu vybraného účtovného stavu alebo pre prípadné ďalšie spracovanie dát mimo systému.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *