abap

Jednoduchý projekt v jazyku ABAP I 3/3

Dnes si tému v rámci tohto projektu uzatvoríme.

Hneď na začiatku si z nášho zdrojového kódu vymažeme všetky riadky od č. 48 vyššie, pretože ich už nebudeme potrebovať (v minulom článku sme túto časť kódu použili len ako príklad pre vypísanie výsledku jednotlivých výpočtov).

Ide o túto časť:

abap

Vráťme sa späť k zdrojovému kódu nášho programu a dnes vytvoríme tabuľku zo znakov, kde si následne zobrazíme výsledky jednotlivých výpočtov.

A tu je zdrojový kód:

– zdrojový kód si môžete prevziať tu

abap

V tomto momente máme už kompletne vytvorený zdrojový kód programu.

Ako sme si napísali v predchádzajúcej časti seriálu, pred spustením programu bude najskôr ešte potrebné v danom poradí absolvovať niekoľko dôležitých krokov. Takže, po uložení a následnej kontrole správnosti zápisu zdrojového kódu, je potrebné ešte aktivovať všetky neaktívne objekty a potom stlačením klávesy F8 už možno spustiť program.

A tu je výsledok nášho malého ABAP projektu po spustení, zobrazenie tabuľky s informáciami.

abap program

Na zobrazovanie údajov získaných z nejakého zdroju, sa prirodzene nepoužíva vykreslenie tabuľky prostredníctvom príkazu WRITE (oproti tomuto postupu budeme neskôr riešiť zobrazenie dát cez praktické, aj keď komplikovanejšie spracovanie s použitím ALV), ale ako príklad na vytvorenie v podstate jednoduchého ABAP programu, ide o celkom fajn riešenie.

Stlačením klávesy F3 sa opätovne vrátime do prostredia transakcie SE38 so zdrojovým kódom programu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *