sap fiori

SAP Fiori – prínosy a zhrnutie

Ako som písal v pôvodnom článku k tejto téme, nástroj SAP Fiori pri svojom uvedení na trh obsahoval najskôr len „niekoľko jednoduchých“ aplikácií.

Postupne sa ale ponuka dostupných možností rozrástla o množstvo kvalitných aplikácií so zaujímavými funkciami (napríklad ide o schvaľovanie žiadostí zamestnancov o dovolenku alebo cestovných nákladov, spracovanie výplatných pások, vypracovanie pracovného výkazu, vytváranie a evidencia objednávok alebo aj zákazníckych faktúr, prípadne sledovanie objednávok).

K dispozícii boli postupne implementované také funkcie, ktoré obsahovali možnosti z kľúčových modulov systému SAP ako je napríklad FI, SD, HR alebo MM vrátane dostupnosti kvalitných analytických aplikácií k vytvoreniu podrobných informačných prehľadov „výkonnosti“ nastavenia obchodných procesov.

A práve aj toto poukazuje na výrazne pridanú hodnotu riešenia, pretože už v samotnom základe sa začala ponúkať pomerne rozsiahla zostava aplikácií.

Priblížme si teraz významné prínosy v podnikových procesoch s použitím SAP Fiori:

– ideálne riešenie pre okamžitý prístup do systému SAP z mobilných zariadení použitím internetového prehliadača
– vzhľadom na množstvo dostupných aplikácií s veľkou oblasťou funkčného použitia, ide procesne o zameranie na viaceré oddelenia spoločnosti (nákup, predaj, financie,..)
– rýchlosť spracovania v schvaľovacom procese s dopadom na kvalitu rozhodnutí a skrátenia času pre dokončenie úloh
– používateľský komfort a jednoduchosť ovládania prostredia aplikácií vďaka prepracovanej navigácie
– integrácia SAP Fiori do už existujúcich systémov SAP
– možnosť flexibilného nastavenia prostredia (napríklad objekty možno pridávať alebo odoberať presne podľa toho, ako sa menia aktuálne potreby používateľov)
– zvýšená úroveň produktivity zamestnancov
– rýchlejší prístup zamestnancov k relevantným informáciám a aj k rozhodovaniu (v prípade procesných problémov)
– zjednodušenie a automatizácia práce v podnikovom informačnom systéme
– menej procesných chýb (nižšia úroveň chybovosti) a komplikovaných funkcií pre používateľov (zvýšenie spokojnosti)
– možnosť vytvoriť alebo upraviť funkcionalitu aplikácie, rozširovanie dostupných funkcií
– nižšie finančné náklady pre školenie používateľov alebo prípravu manuálov
– nastavenie prístupu zamestnancov len k vybranej časti SAP Fiori cez ich používateľské oprávnenie
– vývoj SAP Fiori a jeho používateľského prostredia výrazne orientovaný pre systém SAP S/4 Hana

sap fiori

Zdroj (foto): https://www.sapfioritrial.com

Ak to teda zhrniem..

Pri SAP Fiori ide jednoznačne o budúcnosť. Nespornou výhodou tohto moderného používateľského rozhrania a riešenia zároveň, je využitie mobility a jeho jednoduchosti, ktorú ocenia vo firmách nielen pri školení svojich zamestnancov.

Spoločnosti SAP sa softvérovým nástrojom SAP Fiori, podarilo nastaviť nový štandard používateľského prostredia systému s ponukou dôležitých inovačných prvkov pre dosiahnutie digitálnej vízie rozvoju spoločností, odstrániť zbytočnú zložitosť procesu, pripraviť kvalitné aplikačné riešenia pre ich podnikový informačný systém a tým tak v konečnom dôsledku umožniť zamestnancom v podnikoch pracovať v modernom používateľskom prostredí novej generácie.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *