sap query

SAP Query a skupina používateľov

Skôr než si vytvoríme náš úplne prvý report v rámci SAP Query, musíme si vytvoriť skupinu používateľov, tj. miesto ku ktorému priradíme všetky vytvorené prehľady (report).

Najskôr stručné zhrnutie.

V minulých článkoch (SAP Query a niečo na úvod, SAP Query, oblasti a skupiny a SAP Query a infosada) sme si priblížili oblasť prehľadov vytvorených nástrojom Query a tiež aj základné SQ transakcie potrebné pre vytvorenie používateľských skupín, nastavenie infosady a dopytov, s ktorými bude používateľ pracovať pri vytváraní navrhnutých prevádzkových prehľadov.

Štandardne sa prehľad pripravený v rámci SAP Query vytvára po vzájomnom prepojení databázových tabuliek, prípadne aj s doplnením o zdrojový kód v jazyku ABAP, ak treba riešiť špecifické požiadavky.

Vráťme sa ale k vytvoreniu skupiny používateľov pre naše prehľady.

Spustiť transakciu SQ03..

sap query

Do poľa User group (skupina používateľov) zadáme názov SAPERP (alebo iný názov – jednoducho podľa toho, aký názov chceme skupine priradiť) a potom kliknúť na tlačidlo Create (Založenie).

Zobrazí sa dialógové okno, v ktorom doplníme popis (napríklad Skolenie) pre našu novú skupinu.

sap query

Nastavenie potvrdíme kliknutím na tlačidlo Save (Uloženie) a skupinu používateľov vytvoríme pre štandardnú oblasť.

V stavovom riadku okna sa zobrazí systémové hlásenie..

sap query

V prípade potreby, je možné si ešte nastaviť v používateľskom profile automatické zobrazenie aktuálne založenej skupiny používateľov tak, aby sa po spustení transakcie SQ00 ihneď zobrazila.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *