sap query

Nastavenie skupiny používateľov v profile

Pre každého používateľa, ktorý často pristupuje k reportom v transakcii SQ00 a súčasne do tej istej skupiny používateľov, bude určite zaujímavou informáciou, ako si môže nastaviť vo svojom používateľskom profile automatické zobrazenie vybranej skupiny po spustení transakcie SQ00.

K nastaveniu bude používateľ potrebovať spustiť transakciu SU3.

Po spustení transakcie sa zobrazí obrazovka so záložkami Adresa, Pevné hodnoty a Parametre.

Následne po kliknutí na záložku Parametre sa zobrazí zoznam už zadaných parametrov (resp. riadky budú prázdne, ak zatiaľ neboli zadané žiadne parametre v profile používateľa).

Napríklad by názov pre skupinu používateľov bol MVSAP.

Na koniec zobrazeného zoznamu parametrov, resp. do prvého prázdneho riadku, treba zadať do stĺpca ID parametra údaj AQB a do stĺpca Hodnota parametra údaj MVSAP a stlačiť klávesu ENTER.

su3

Potom už len klik na ikonu diskety (nachádza sa v hornej časti transakcie SU3) a nastavenie nového parametra bude uložené.

su3 profil

Ak by si teraz používateľ spustil v novom okne (režime) transakciu SQ00, tak by sa spustila už so zobrazením reportov s prednastavenou skupinou používateľov MVSAP.

sap sq00

Jednoduché a celkom praktické nastavenie.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *