sap query

Nastavenie skupiny používateľov v profile

Pre každého používateľa, ktorý často pristupuje k reportom v transakcii SQ00 a to väčšinou do tej istej skupiny používateľov, bude určite zaujímavou informáciou, že môže nastaviť vo svojom používateľskom profile automatické zobrazenie požadovanej skupiny po spustení transakcie SQ00.

K nastaveniu bude používateľ potrebovať spustiť transakciu SU3.

Po spustení transakcie sa zobrazí obrazovka so záložkami Adresa, Pevné hodnoty a Parametre. Klik na záložku Parametre a následne sa nižšie v okne zobrazí zoznam už zadaných parametrov (resp. riadky budú prázdne, ak zatiaľ neboli zadané žiadne parametre v profile používateľa).

Napríklad by názov pre skupinu používateľov bol MVSAP.

Na koniec zobrazeného zoznamu parametrov, resp. do prvého prázdneho riadku, treba zadať do stĺpca ID parametra údaj AQB a do stĺpca Hodnota parametra údaj MVSAP a stlačiť klávesu ENTER.

su3

Potom už len klik na ikonu diskety (nachádza sa v hornej časti transakcie SU3) a nastavenie nového parametra bude uložené.

su3 profil

Ak by si teraz používateľ spustil v novom okne (režime) transakciu SQ00, tak by sa spustila už so zobrazením reportov v prednastavenej skupine používateľov s názvom MVSAP.

sap sq00

Jednoduché a celkom praktické nastavenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *