sap script

SAP Script a formuláre 5/6 – niečo na úvod

Dnes si predstavíme jednoduchý program, ktorý prehľadne zobrazí používateľovi zoznam všetkých formulárov vrátane ich stručného popisu.

Týmto programom je RSTXFCAT.

Tento program osobne používam celkom často. Je to v zásade veľmi rýchla, praktická a jednoduchá možnosť, ako získať informáciu k prehľadu o dostupných formulároch v systéme a mať tak obratom k dispozícii informáciu kto a kedy tieto formuláre aktualizoval, vrátane možnosti ich zobrazenia alebo spustenia testovacej tlače dokladu.

Pre spustenie programu môžeme použiť napríklad transakciu SE38 (ABAP editor), kde do poľa Program je potrebné zapísať názov programu RSTXFCAT..

se38 rstxfcat

.. a po následnom stlačení klávesy F8 sa už zobrazí vstupná obrazovka s možnosťou zadania ďalších vstupných údajov, pred zobrazením samotného zoznamu formulárov.

sap script formular

Poznámka:

Ak by si chcel napríklad používateľ zobraziť len skupinu používateľsky vytvorených formulárov, potom musí do poľa Formulár zadať Z*, alebo naopak ak sa nič v obrazovke nevyplní, tak budú potom zobrazené úplne všetky vytvorené formuláre.

Po stlačení klávesy F8 zobrazí zoznam formulárov.

sap script formular

Kliknutím na vybraný riadok s formulárom a následne podľa voľby na zobrazené tlačidlá (obrázok vyššie – tlačidlo Výber, Info pre formulár alebo Testovacia tlač), si bude môcť používateľ pozrieť vybrané informácie k zvolenému formuláru alebo si len zobraziť vybraný formulár v rámci testovacieho výstupu na tlačiarni (tu sa ale najskôr zobrazí okno, kde po kliknutí na tlačidlo Tlačový náhľad sa iba zobrazí formulár na obrazovke bez toho, aby sa priamo vytlačil).

V budúcom článku sa pozrieme ešte na niekoľko odporučení.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *