sap query sqvi

Transakcia SQVI a vytvorenie reportu 4/5

Dnes si popíšeme informácie k možnosti Režim Layoutu.

V minulej časti seriálu sme si pripravili výber všetkých potrebných polí, môžeme sa teda presunúť k samotnému nastaveniu vzhľadu pre náš nový report (zostavu) a nakoniec k zobrazeniu uložených údajov v tabuľkách.

Po kliknutí na tlačidlo Režim layoutu..

sap sqvi

.. sa zobrazí okno, kde bude možné zmeniť v určitom rozsahu vzhľad pre report.

sqvi sap layout

Tu je teraz možné zmeniť alebo nastaviť rôzne časti pre report – napríklad po kliknutí na názov poľa Materiál (nachádza sa v ľavom hornom rohu obrázku), sa zobrazí pole pripravené pre editovanie..

pole material

.. kde by teraz si bolo možné zmeniť popis poľa Materiál na iný v rámci preddefinovaného nastavenia (t.j. pre toto pole je nastavená výstupná dĺžka poľa na 18).

Ak by si chcel používateľ napísať pre dané pole dlhší popis než je možné v rámci preddefinovaných 18 znakov alebo naopak použiť farebné zvýraznenie pre stĺpec s poľom Materiál, môže tak spraviť použitím zmeny pre pole zostavy alebo možností z nástrojového panelu.

V ľavom dolnom rohu okna sú pripravené možnosti na zmenu nastavenia pre aktuálne vybrané pole..

pole nastavenie

Ak v nastavení zrealizované zmeny chce používateľ potvrdiť, potom klik na tlačidlo Apply (alebo naopak, ak treba vrátiť zmeny na pôvodné nastavenie, klik na tlačidlo Reset). Po kliknutí na ikonu Disketa (nachádza sa v nástrojovej lište okna) bude report MV_TEST v systéme SAP založený.

sap

V nasledujúcej časti seriálu si už MV_TEST spustíme a zobrazíme testovacie dáta.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *