transakcia su3

Základné nastavenie profilu používateľa

Používateľ po prihlásení do systému má možnosť časť nastavení v rámci svojho používateľského profilu zmeniť, prípadne doplniť o parametre použitím transakcie SU3 (tá je dostupná každému používateľovi).

Spustiť ju možno zadaním jej technického názvu do príkazového riadku, alebo po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access sa k nastaveniam používateľ dostane aj cez menu Systém / Štandardné hodnoty užívateľa a následne Vlastné dáta.

nastav uzivatel sap

Po spustení transakcie sa zobrazí jej vstupná obrazovka, pričom okamžite je k dispozícii záložka Adresa, pre prípadné zmeny ohľadne už spomenutej adresy, kontaktov alebo pracoviska.

Ďalej tu má používateľ možnosť prepnúť sa na záložku Pevné hodnoty (napr. nastaviť jazyk prihlásenia, zobrazenie pre čísla alebo tlačiareň) alebo Parametre (doplnenie parametrov pre „zmenu správania“ systému a podobne).

transakcia su3
transakcia su3
transakcia su3

Transakcia SU3 je obsahovo špecifická pre prihláseného používateľa (transakcia ktorá umožní editovať údaje ľubovoľného používateľa, t.j. nielen aktuálne prihláseného má označenie SU01, ale vzhľadom na rozšírené možnosti tejto transakcie, nemá k nej prístup štandardný používateľ ale skôr konzultant alebo administrátor) k udržiavaniu údajov o používateľovi v systéme.

V transakcii si možno aktualizovať svoje používateľské nastavenia ako napríklad adresu, tel. kontakt, pracovnú pozíciu, rôzne predvolené údaje a systémové parametre (tie ako som už spomenul, v určitom rozsahu ovplyvnia správanie systému podľa požiadaviek používateľa), alebo zmeniť si svoje prihlasovacie heslo do systému SAP.

Pre zaujímavosť doplním aj ďalšie transakcie, ktoré sú svojou funkčnosťou podobné transakcii SU3.

SU01 – zobrazí časť údajov z transakcie SU3 a to záložku Adresa (zamestnanec, pracovisko a kontaktné informácie)
SU02 – zobrazí časť údajov z transakcie SU3 a to záložku Adresa (bez možnosti zmeny) a záložku Parametre
SU50 – zobrazí časť údajov z transakcie SU3 a to záložku Adresa (bez možnosti zmeny) a záložku Pevné hodnoty
SU51 – zobrazí časť údajov z transakcie SU3 a to záložku Adresa (zamestnanec, pracovisko a kontaktné informácie)
SU52 – zobrazí časť údajov z transakcie SU3 a to záložku Adresa (bez možnosti zmeny) a záložku Parametre


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *