sap

Na doplnenie k systému SAP

V článku Systém SAP som uviedol niekoľko informácií nielen k systému a dnes by som v tejto téme ešte pokračoval.

Spoločnosť SAP ako jeden z najväčších poskytovateľov podnikových riešení a služieb, má v oblasti podnikového softvéru relatívne dlhú históriu vývoja svojho systému (nech už sa bavíme o ľubovoľnom z ich riešení). Vo všeobecnosti vývoj systému sa prispôsoboval rastúcim požiadavkám zákazníkov a tiež zmenám, ktoré v konečnom dôsledku prinášali rozvoj vo svete obchodu a súčasne možnosť jednoduchého prístupu ku všetkým relevantným informáciám o podniku. Systém sa teda postupne rozvíjal a bol rozširovaný o mnohé funkcie a zaujímavé vylepšenia, aby ako celok pokrýval spektrum rôznych funkčných oblastí.

Hlavne pri veľkých spoločnostiach, ktoré majú množstvo rôznych oddelení a tie zase svoje vlastné potreby a požiadavky, bolo potrebné pripraviť a naďalej rozširovať komplexné riešenie pre pokrytie kompletného rozsahu vyžadovaného jednotlivými časťami spoločnosti.

Pre koho je teda systém SAP R/3, alebo skôr SAP S/4HANA určený?

Smerovanie podnikového systému od spoločnosti SAP bolo pôvodne orientované skôr pre nadnárodné spoločnosti, ktoré podnikali na medzinárodnej úrovni a potrebovali spravovať množstvo dát a systémových operácií v rôznych oblastiach. Čas ale ukázal, že aj stredné podniky môžu v dostatočnom rozsahu využiť množstvo výhod, ktoré ponúka systém SAP.

Samozrejme v prípade podnikového softvéru treba vždy zobrať v úvahu aj finančnú hodnotu celkového programového riešenia, ako len potreby podnikov, na ktoré sa tento softvér zameriava.

Z pohľadu implementácie by zameranie malo byť skôr zo strany veľkých a stredných podnikov, pretože v prípade prevádzky malého podniku môže zakúpenie robustného riešenia v podobe systému SAP predstavovať plytvanie peniazmi a v podstate tiež aj energiou (implementácia systému je časovo dosť náročná). Takže v prípade malej spoločnosti prichádza do úvahy menšie riešenie a to v podobe SAP Business One.

Čo napísať na záver?

Spoločnosť SAP prináša inovácie prostredníctvom implementácie pokročilých technológií a súčasne riešenia pre všetky typy podnikov a to bez ohľadu na ich veľkosť alebo zameranie. V rámci neustáleho vývoja v oblasti informačných technológií, je správna voľba podnikového informačného systému veľmi dôležitá, pretože pre ľubovoľnú spoločnosť môže znamenať dosiahnutie obchodného úspechu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *