sap

Na doplnenie k systému SAP

V článku Systém SAP som uviedol niekoľko informácií nielen k systému a dnes by som v tejto téme ešte pokračoval.

Spoločnosť SAP ako jeden z najväčších poskytovateľov podnikových riešení a služieb, má v oblasti podnikového softvéru relatívne dlhú históriu vývoja svojho systému (nech už sa bavíme o ľubovoľnom z ich riešení). Vo všeobecnosti vývoj systému sa prispôsoboval rastúcim požiadavkám zákazníkov a tiež zmenám, ktoré v konečnom dôsledku prinášali rozvoj vo svete obchodu a súčasne možnosť jednoduchého prístupu ku všetkým relevantným informáciám o podniku. Systém sa teda postupne rozvíjal a bol rozširovaný o mnohé funkcie a zaujímavé vylepšenia, aby ako celok pokrýval spektrum rôznych funkčných oblastí.

Hlavne pri veľkých spoločnostiach, ktoré majú množstvo rôznych oddelení a tie zase svoje vlastné potreby a požiadavky, bolo potrebné pripraviť a naďalej rozširovať komplexné riešenie pre pokrytie kompletného rozsahu vyžadovaného jednotlivými časťami spoločnosti.

Pre koho je teda systém SAP R/3, alebo skôr SAP S/4HANA určený?

Smerovanie podnikového systému od spoločnosti SAP bolo pôvodne orientované skôr pre nadnárodné spoločnosti, ktoré podnikali na medzinárodnej úrovni a potrebovali spravovať množstvo dát a systémových operácií v rôznych oblastiach. Čas ale ukázal, že aj stredné podniky môžu v dostatočnom rozsahu využiť množstvo výhod, ktoré ponúka systém SAP.

Samozrejme v prípade podnikového softvéru treba vždy zobrať v úvahu aj finančnú hodnotu celkového programového riešenia, ako len potreby podnikov, na ktoré sa tento softvér zameriava.

Z pohľadu implementácie by zameranie malo byť skôr zo strany veľkých a stredných podnikov, pretože v prípade prevádzky malého podniku môže zakúpenie robustného riešenia v podobe systému SAP predstavovať plytvanie peniazmi a v podstate tiež aj energiou (implementácia systému je časovo dosť náročná). Takže v prípade malej spoločnosti prichádza do úvahy menšie riešenie a to v podobe SAP Business One.

Čo napísať na záver?

Spoločnosť SAP prináša inovácie prostredníctvom implementácie pokročilých technológií a súčasne riešenia pre všetky typy podnikov a to bez ohľadu na ich veľkosť alebo zameranie. V rámci neustáleho vývoja v oblasti informačných technológií, je správna voľba podnikového informačného systému veľmi dôležitá, pretože pre ľubovoľnú spoločnosť môže znamenať dosiahnutie obchodného úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *