abap

Jednoduchý projekt v jazyku ABAP I 2/3

Dnes nadviažem na sériu článkov Jednoduchý program v jazyku ABAP, presnejšie na program ktorý sme si v rámci týchto článkov vytvorili a zdrojový kód programu si doplníme o niekoľko príkazov.

Najskôr spustiť transakciu SE38.

Do poľa Program zadáme názov nášho programu Z_SKOLENIE a po kliknutí na tlačidlo Change (Zmena) sa zobrazí zdrojový kód, ktorý teraz budeme editovať. Najskôr treba vymazať (klik na číslo riadku, prípadne zvýrazniť riadok a potom ho už len vymazať stlačením klávesy Delete) celý riadok č.8, pretože ho už v ďalšom vývoji nebudeme potrebovať.

abap

Ako som už spomenul v minulom článku, do vymedzeného priestoru na obrazovke si použitím znakov vykreslíme jednoduchú tabuľku s farebným zvýraznením názvov jednotlivých stĺpcov. Tabuľku využijeme pre zobrazenie informácií z výsledku matematických operácií (súčet, rozdiel, súčin a podiel) medzi 2 definovanými hodnotami, ktoré budeme mať zapísané priamo v zdrojovom kóde.

Poznámky k zdrojovému kódu budem zapisovať v rámci komentárov (bližšie informácie ku komentárom sme si prebrali v článku Štruktúra ABAP programu).

Zdrojový kód:

  • zdrojový kód si môžete prevziať tu
abap


Ak by sme si teraz chceli len zobraziť výsledky jednotlivých výpočtov, postupovali by sme v zápise zdrojového kódu napríklad nasledovne..

abap

Poďme si teraz spustiť náš program.

Po uložení zmien, kontrole správnosti (podrobnejšie informácie nájdete v článku Jednoduchý program v jazyku ABAP 4-4) zápisu zdrojového kódu a aktivácii, stlačením klávesy F8 sa program spustí a zobrazí na obrazovke..

abap

Nabudúce si projekt doplníme o ďalší kód a uzatvoríme tému vytvorením jednoduchej tabuľky.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *