sap menu

Menu SAP

V dnešnom článku sa nezameriam na oblasť horizontálneho menu SAP okna, ktoré má položky obsahujúce rôzne príkazy a funkcie závislé od aktuálne spustenej transakcie (teda až na niektoré položky, ktoré sú v podstate súčasťou každej transakcie) .

Dnes si predstavíme iné menu, ktoré v rámci svojej štruktúry obsahuje kompletné rozdelenie všetkých potrebných systémových nástrojov a funkcií triedených do kategórií ako napríklad logistika, personalistika alebo účtovníctvo.

Mať možnosť rýchlejšie sa zorientovať v štruktúre jednotlivých položiek a vyhľadať si tak potrebnú transakciu, je určite veľmi dôležité pre každého, hlavne pre začínajúceho používateľa.

V hlavnej obrazovke systému SAP Easy Access, je štandardne Menu SAP kompletne zobrazené nasledovne..

sap menu

Ak by si chcel používateľ v menu zobraziť nejakú oblasť použitia a potom si v nej vyhľadať potrebnú transakciu, môže sa tak postupne v menu položku po položke pre-klikať až k hľadanej transakcii. To je ale časovo celkom náročné.

Je tu ale aj rýchlejšia cesta.

Jednoducho zadať do príkazového riadku..

sap riadok

.. technický názov špeciálnej Menu transakcie.

Týmto spôsobom sa používateľovi potom zobrazí len požadovaná oblasť, kde sa oveľa jednoduchšie môže vyhľadať tá správna transakcia.

Napríklad po spustení transakcie F000 sa zobrazí iba časť určená pre účtovníctvo..

sap f000

Vrátiť sa späť do pôvodného stavu zobrazenia Menu SAP, je možné spustením transakcie S000, alebo stlačením kombinácie kláves CTRL+F11, prípadne kliknutím na ikonu..

sap s000

A ešte jedna informácia k menu.

Používateľ má k dispozícii možnosť si zapnúť aj svoje používateľské menu a to stlačením kombinácie kláves CTRL+F10 alebo kliknutím na ikonu..


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *