sap gui nastavenie

Nastavenie prostredia systému

Možnosti ako nastaviť správanie systému pre rôzne podnikové procesy, alebo priamo prostredia SAP GUI systému v ktorom používateľ pracuje, je samozrejme niekoľko. Tieto stránky ale zo začiatku chcem smerovať skôr pre začínajúcich používateľov a preto sa aj v tomto článku zameriam len na dostupné možnosti pre nastavenie z pohľadu štandardného používateľa.

Samotné riešenia pre rôzne nastavenia budem prezentovať v budúcich článkoch v kategórii s názvom Nastavenia a to vždy pri popise konkrétneho problému, pre dosiahnutie zadanej úlohy alebo inej oblasti, na ktorú sa bude zameriavať daný článok.

Dnes to je teda len úvod do problematiky.

V tomto článku chcem len poukázať na povedzme tomu dôležité „miesto“, kde si môže používateľ upraviť rôzne nastavenia prostredia systému (napríklad vizuálny dizajn, zmena jazyka, zvukovú signalizáciu, alebo spôsob pre uloženie histórie zadávania údajov).

A teraz ako sa dostať k tomu základnému nastaveniu.

Možnosti budem prezentovať opäť na hlavnej obrazovke systému SAP Easy Access.

Klik na ikonu (posledná v poradí)  v nástrojovej lište..

sap gui nastavenie

a následne potom klik na položku Možnosti…

sap gui nastavenie

Zobrazí sa dialógové okno s názvom Možnosti pre SAP GUI, kde si môže používateľ prispôsobiť prostredie systému.

Vzhľad pre: Jazyk SK

sap gui nastavenie

Vzhľad pre: Jazyk EN

sap nastavenie

A práve aj k týmto možnostiam pre nastavenie sa budeme v budúcich článkoch viackrát odvolávať, aby sme si ukázali kde a ako je možné si vhodne upraviť prostredie systému tak, aby práca bola podľa možností používateľsky príjemnejšia.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *