sap format

Nastavenie pre export čísiel zo systému

Štandardne sa zo systému exportujú rôzne dáta, pričom môže vzniknúť problém v prípade, ak bude používateľ číselné údaje spracovávať mimo systém SAP. Veľmi dôležité je pritom správne nastavenie číselného formátu, pretože napríklad pri exporte do programu Microsoft Excel, bude dôležité mať korektné zobrazenie desatinných miest (formát s nastavením pre oddelenie desatinných miest pri hodnotách).

Nastavenie pre formát desatinných miest si môže používateľ nastaviť v transakcii SU3.

Zadaním technického názvu transakcie SU3 do príkazového riadku a stlačením klávesy ENTER sa spustí transakcia. V hornej časti okna sú zobrazené záložky, po kliknutí na záložku Pevné hodnoty sa zobrazí..

su3 nastavenie format

.., kde je možné nastaviť si číselný formát v položke Desiatkové zobrazenie:

sap format nastavenie

Osobne mám nastavený formát bez definovania oddelenia desatinných miest pri hodnotách, t.j. na Y 1 234 567,89.

Dôležitou informáciou pritom je, že ak bude nastavená možnosť 1.234.567,89 alebo X 1,234,567.89, môže program Microsoft Excel v SK alebo CZ verzii tieto čísla považovať za text a teda nebude ich zahŕňať do výpočtov.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *