sap theme

Nastavenie témy


Systém SAP mal štandardne pre prostredie nastavenú tému Classic Theme. To sa samozrejme postupom času menilo hlavne z dôvodu požiadavky, aby mal používateľ k dispozícii na výber z viacerých možností pre zobrazenie vzhľadu (témy) prostredia.

Vybrať si novú tému prostredia nie je komplikované.

Hneď po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access, po stlačení kombinácie kláves ALT a F12, alebo po kliknutí na poslednú ikonu zobrazenú v nástrojovej lište s názvom Údržba lokálneho layoutu sa zobrazí..

nastavenie sap

Následne po kliknutí na položku Možnosti… bude v časti Visual Design (Vizuálny dizajn) / Theme Settings (Nastavenia témy) vo výbere Select Theme (Výber témy) k dispozícii možnosť pre výber inej témy prostredia.

sap tema

Nastavenie je samozrejme ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačidlo Apply (Prevzatie) v spodnej časti dialógového okna a potom kliknutím na tlačidlo OK bude okno zatvorené s tým, že zmena nastavenia sa prejaví ihneď po otvorení nového okna (režimu).

Všetky pracovné postupy, ktoré pripravujem pre tento web, sú z témy SAP Signature Theme.

Príklad na zmenu témy:

.. zo SAP Signature Theme na Corbu Theme

sap corbu_theme

.. zo SAP Signature Theme na Belize Theme

sap belize theme

Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *