sbwp

SAP Business Workplace 1/4

Zaujímalo Vás niekedy, či je možné v podnikovom systéme SAP zasielať poštu alebo ako si zapísať termíny pracovných stretnutí? Prípadne ako sa dozvedieť niečo o e-mailovej notifikácii a tiež ako si evidovať svoje pracovné povinnosti?

O prostredí podobnom klasickému poštovému klientovi, previazanom so systémom SAP, si popíšeme v nasledujúcich článkoch.

SAP Business Workplace je nástroj, ku ktorému možno pristupovať prostredníctvom transakcie SBWP. Ide o štandardné pracovné prostredie pre komunikáciu používateľa s inými pracovníkmi v podniku, ale samozrejme aj mimo firmy.

Používateľ má k dispozícii pracovné zložky, pre evidenciu a spracovanie rôznych dokladov, ktoré mu boli zaslané interne alebo externe od ľudí pracujúcich mimo firmu. Okrem toho môže používateľ tiež čítať informácie, ktoré boli zverejnené v rámci nastavenej pracovnej skupiny alebo podniku.

Dnes si predstavíme niekoľko možností k SAP Business Workplace a to kde ho v systéme nájsť a ako ho spustiť.

1/ Spustenie cez príkazový riadok, ikonu v menu alebo prostredníctvom klávesnice

Zadaním technického názvu transakcie SBWP do príkazového riadku a stlačením klávesy ENTER sa spustí pracovné prostredie používateľa. Prostredie je možné tiež spustiť aj kliknutím na ikonu (na obrázku nižšie je ikona zvýraznená), alebo stlačením kombinácie kláves CTRL a F12 v obrazovke SAP Easy Access.

sbwp
2/ Spustenie cez Menu SAP

Po prihlásení do systému a zobrazení obrazovky SAP Easy Access, v Menu SAP dvojklik na položku SBWP (nachádza sa v zložke Kancelária) a bude spustená transakcia pre aktuálne prihláseného používateľa.

sbwp
3/ Spustenie cez položku v hlavnom menu

V hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access klik na položku Menu a následne klik na položku Business Workplace.

sbwp

A to je k spôsobu spustenia všetko.

V ďalšom článku k téme si popíšeme pracovné prostredie.

Používateľ v prostredí môže zobraziť veľké množstvo informácií týkajúcich sa dokumentov, Workflow pracovných zložiek, založiť a spracovať pracovné postupy a množstvo ďalšieho. Pravdou ale zostáva, že koncový používateľ zriedka využije všetky možnosti, ktoré mu SAP Business Workplace ponúka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *