sbwp

SAP Business Workplace 1/4

Zaujímalo Vás niekedy, či je možné v podnikovom systéme SAP zasielať poštu alebo ako si zapísať termíny pracovných stretnutí? Prípadne ako sa dozvedieť niečo o e-mailovej notifikácii a tiež ako si evidovať svoje pracovné povinnosti?

O prostredí podobnom klasickému poštovému klientovi, previazanom so systémom SAP, si popíšeme v nasledujúcich článkoch.

SAP Business Workplace je nástroj, ku ktorému možno pristupovať prostredníctvom transakcie SBWP. Ide o štandardné pracovné prostredie pre komunikáciu používateľa s inými pracovníkmi v podniku, ale samozrejme aj mimo firmy.

Používateľ má k dispozícii pracovné zložky, pre evidenciu a spracovanie rôznych dokladov, ktoré mu boli zaslané interne alebo externe od ľudí pracujúcich mimo firmu. Okrem toho môže používateľ tiež čítať informácie, ktoré boli zverejnené v rámci nastavenej pracovnej skupiny alebo podniku.

Dnes si predstavíme niekoľko možností k SAP Business Workplace a to kde ho v systéme nájsť a ako ho spustiť.

1/ Spustenie cez príkazový riadok, ikonu v menu alebo prostredníctvom klávesnice

Zadaním technického názvu transakcie SBWP do príkazového riadku a stlačením klávesy ENTER sa spustí pracovné prostredie používateľa. Prostredie je možné tiež spustiť aj kliknutím na ikonu (na obrázku nižšie je ikona zvýraznená), alebo stlačením kombinácie kláves CTRL a F12 v obrazovke SAP Easy Access.

sbwp
2/ Spustenie cez Menu SAP

Po prihlásení do systému a zobrazení obrazovky SAP Easy Access, v Menu SAP dvojklik na položku SBWP (nachádza sa v zložke Kancelária) a bude spustená transakcia pre aktuálne prihláseného používateľa.

sbwp
3/ Spustenie cez položku v hlavnom menu

V hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access klik na položku Menu a následne klik na položku Business Workplace.

sbwp

A to je k spôsobu spustenia všetko.

V ďalšom článku k téme si popíšeme pracovné prostredie.

Používateľ v prostredí môže zobraziť veľké množstvo informácií týkajúcich sa dokumentov, Workflow pracovných zložiek, založiť a spracovať pracovné postupy a množstvo ďalšieho. Pravdou ale zostáva, že koncový používateľ zriedka využije všetky možnosti, ktoré mu SAP Business Workplace ponúka.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *