sap ides

SAP IDES nielen pre programátora


Pri vyhľadávaní informácií na internete ohľadne funkčného a hlavne cenovo dostupného riešenia určeného pre školenie alebo testovanie, ste sa už možno stretli s názvom IDES.

Podnikový systém SAP je finančne dosť náročný a teda pri SAP IDES sa ponúka ideálna možnosť pre potenciálnych zákazníkov, zamestnancov alebo študentov, ako získať legálny prístup k vzdialeným serverom s už vopred inštalovaným systémom bez alebo len s nejakým finančným nákladom na mesiac (k dispozícii sú okrem platených aj zdarma prístupy do IDES systémov).

Čo je to vlastne ten SAP IDES?

Je to plnohodnotný systém, ktorý bol vyvinutý spoločnosťou SAP pre účely výučby a školenia.

SAP IDES (Internet Demonstration and Evaluation System) je inštalovaný ako samostatný systém. Obsahuje dáta pripravené pre rôzne podnikové scenáre (vrátane kmeňových dát nastavených pre manipuláciu v rámci dostupných modulov) spoločnosti, ktoré používateľom poskytujú celkom jednoduchý spôsob ako získať dostatočné skúsenosti z práce v systéme SAP.

Tento typ systému nesmie byť použitý pre reálne nasadenie v prevádzke podniku, ale iba pre interné použitie v rámci školenia.

Jeho určenie teda smeruje výhradne iba pre oblasť prezentácie všetkých dôležitých SAP obchodných riešení a funkčnosti prevádzkových procesov potenciálnym zákazníkom alebo na školenie používateľov (zamestnanci, študenti) ohľadne funkčných možností systému SAP s využitím pripravených testovacích dát.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *