sap školenie hra

SAP školenie ako zábava

Pred každého začínajúceho používateľa podnikového systému od spoločnosti SAP bude v podstate skôr či neskôr, ak to tak môžem napísať, postavená dôležitá otázka – Ako sa môže nielen v začiatkoch vzdelávať a získať tak dôležité informácie, ktoré ho vedomostne posunú vpred?

Dovolím si zároveň aj odpovedať.

Možností, ako sa naučiť pracovať v systéme SAP, je určite veľa.

Ako prvá možnosť každého napadne myšlienka vyhľadať si ponuku na tradičné prezenčné alebo dnes veľmi obľúbené on-line školenia. Áno, je to jedna z možností a povedzme si otvorene, súčasne aj často využívaná. Sú tak k dispozícii nielen pre začínajúcich používateľov odborné školenia so zameraním na jednotlivé oblasti práce so systémom od spoločností, ktoré sa touto problematikou dlhodobo zaoberajú.

Ďalej sa ponúka internet..

Celkom zaujímavou možnosťou ako sa vzdelávať, je aj vyhľadávanie informácií na internete a ich následné štúdium, prípadne aj testovanie takto získaných vedomostí priamo v systéme SAP (samozrejme, ak je takáto možnosť k dispozícii). Na rôznych internetových stránkach so zameraním na systém SAP, si začínajúci alebo aj pokročilý používateľ môže vyhľadať množstvo zaujímavých materiálov, ktoré mu vysvetlia pracovné postupy alebo riešenie problému, ktorý v zamestnaní v rámci nejakého projektu aktuálne rieši.

Voľbou v tejto oblasti sú určite internetové stránky www.saperp.sk.

Pre začínajúceho používateľa so zameraním na podnikový informačný systém od spoločnosti SAP, sú tieto stránky dôležitým zdrojom informácií a samozrejme dostupné zdarma.

Okrem toho ale stránky ponúkajú aj ďalšiu možnosť, aj keď asi trochu netradičnú.

Tu by som chcel poukázať na celkom oddychovú formu štúdia a tou je zahrať si tematicky zameranú počítačovú hru a popri zábave sa naučiť niečo dôležité zo systému SAP, čo bude možné využiť vo svojom zamestnaní.

Pripravujem niekoľko softvérových projektov ako súčasť (v hlavnom menu stránok ide o položku Zábava a zatiaľ plánovanú položku Program) týchto stránok, kde postupne projekt za projektom predstavím inú formu vzdelávania, než sú školenia alebo štúdium odborných materiálov.

Prvým takýmto projektom je vzdelávacia počítačová hra Sapexo.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *