text pole

Ako kopírovať textové pole

Niekedy nie je potrebné spraviť export všetkých údajov zo zobrazeného prehľadu (report) alebo z nejakej transakcie do externého programu (Excel, Word,..), ale stačí prevziať iba malú časť zobrazených dát, prípadne nejaké pole údajov. Je tu samozrejme možnosť si tieto dáta jednoducho opísať, ale to predsa nie je veľmi efektívne 🙂 .

Jednou z možností, ako získať časť údajov, je označiť si ich a následne skopírovať.

Celý proces kopírovania vybraných údajov si priblížime prostredníctvom transakcie MB5B, ktorá zobrazuje účtovný stav materiálu na sklade ku zvolenému dátumu zaúčtovania.

Napríklad:

text pole

Po zadaní údajov (napr. číslo materiálu, závod, sklad a dátum zaúčtovania od..do) vo vstupnej obrazovke transakcie a po kliknutí na ikonu..

text pole

.. alebo stlačení klávesy F8, sa zobrazí požadovaný report.

text pole

Požiadavka by bola napríklad skopírovať si zobrazené 4 čísla materiálových dokladov do programu Microsoft Excel.

Tu je postup..

Stlačiť kombináciu kláves CTRL a Y, kurzor sa zmení na „krížik“, ktorým treba označiť oblasť, v ktorej sa nachádzajú doklady potrebné pre kopírovanie (označenie sa vytvorí tak, že ihneď ako sa zmení kurzor, klik ľavým tlačidlom myši na ľavý horný roh oblasti na kopírovanie a podržaním ľavého tlačidla myši ťahať kurzorom do pravého dolného rohu oblasti).

text pole

Po označení oblasti pustiť ľavé tlačidlo myši a následne stlačením kombinácie kláves CTRL a C, budú takto označené dáta skopírované do schránky.

Teraz po spustení programu MS Excel, klik ľavým tlačidlom myši v otvorenom zošite do prázdnej bunky a stlačením kombinácie kláves CTRL a V budú skopírované čísla dokladov zo schránky vložené priamo do buniek v danom zošite.

text pole

Týmto spôsobom je možné zo systému SAP skopírovať ľubovoľný text, pritom ide o celkom jednoduchý postup bez komplikovaného, časovo náročného exportu údajov.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *