sap key user

Dôležitosť tzv. SAP Key user vo firme

Definíciu používateľa sme si už v podstate zodpovedali v rámci článku SAP používateľ, dnes by som tému doplnil o iný typ používateľa a to tzv. kľúčového používateľa (key user).

Tento typ systémového používateľa sa v spoločnostiach veľmi často používa.

Kľúčový používateľ (ide o používateľský účet so špeciálnymi oprávneniami oproti používateľským účtom štandardných koncových používateľov), je priradený zvyčajne skúsenému zamestnancovi v spoločnosti, ktorý má veľa skúseností a veľmi dobre pozná proces (t.j. ako nastavený proces na prevádzke funguje, aké sú systémové vzťahy medzi prevádzkami, alebo čo robiť v prípade, ak vznikne nejaký problém a podobne).

Tento zamestnanec teda detailne pozná procesy v konkrétnom oddelení alebo v rámci celej spoločnosti a podieľa sa na systémovej podpore štandardných používateľov resp. môže byť súčasťou rozhodovania napríklad o tom, ako by sa mal proces v systéme implementovať (t.j. úzko spolupracuje s implementačným tímom a je zapojený do testovania implementovaného SAP riešenia) alebo vhodne upraviť vzhľadom na prevádzkové požiadavky.

Po implementácii systému, alebo požadovaného systémového riešenia, zostáva práve tento používateľ 1. úrovňou podpory pre svojich kolegov, spolupracuje s implementačným tímom v prípade ďalších zmien alebo riešenia problémov. Súčasne by mal byť pripravený poskytnúť školenie pre SAP používateľov na oddelení do nového procesu.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *