sap modul sd bc hr

SAP modul (SD, BC a HR)

Systém od popredného svetového poskytovateľa podnikového softvéru ako je nemecká softvérová spoločnosť SAP, zahŕňa v rámci modulov funkcie pre všetky aspekty podnikania a to presne tak, aby vyhovoval podmienkam trhu. Je to teda v určitom zmysle dokonalá skladačka množstva kvalitných systémových riešení, ktorá je pripravená pre každú obchodnú spoločnosť.

V minulom článku som stručne popísal niekoľko dôležitých SAP modulov a to modul FI, CO a MM. Dnes budeme v téme pokračovať a zameriame sa na ďalšie moduly.

Modul SD (Sales and Distribution) – predaj a expedícia

Aktívna podpora systémových procesov pri kontrole a riadení zásob s nastavenými predajnými činnosťami a tiež dôrazom na oblasť spracovania zákazkových dokladov a dodávok tovaru v nadväznosti na rôzne typy distribúcie. Dôležité je pritom aj prepojenie na materiálové a účtovné analýzy a samozrejme riešenia v podobe EDI komunikácie so zákazníkom.

Modul BC (Basis Components) – správa systému

Dôležitosť tohto modulu je pre systém opodstatnená, pretože obsahuje všetky dôležité administrátorské nástroje alebo skôr transakcie systému SAP. Tie nie sú ale určené pre štandardných používateľov, ale sú pripravené pre skúsených SAP administrátorov.

Modul HR (Human Resources) – riadenie ľudských zdrojov

Zameranie modulu je smerované na oblasť informácií o každom zamestnancovi podniku. Funkčne spĺňa všetky požiadavky na personálne plánovanie (dochádzka a časový rozvrh, administratívu platov vrátane prepojenia na pracovné výkony, príjem nových zamestnancov, plánovanie školení,..) a riadenie zamestnancov.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *