sap screen personas

SAP Screen Personas – niečo na úvod

Úvodom treba priznať, že niekoľko článkov (celkom ide o 4 články) so zameraním na SAP Screen Personas, som napísal približne 2-3 roky dozadu a tak nejako som na ne pozabudol a nezverejnil ich. A aj keď odvtedy sa toto riešenie už posunulo, téma je to rozhodne zaujímavá a tak bez úpravy pôvodného textu Vám problematiku tohto riešenia aspoň trochu priblížim.

Čo by ste povedali na to, keby ste si mohli vizuálne a funkčne upraviť systém podľa svojich predstáv?

Zdá sa Vám to až príliš nadnesené, alebo snáď dokonca priamo nemožné?

Omyl!

Táto možnosť skutočne existuje a dostupnosť funkcií, ktoré ponúka budú vítanou pomocou a výrazne zlepšia použiteľnosť akejkoľvek obrazovky SAP GUI.

Dovoľte aby som Vám predstavil SAP Screen Personas.

Tento nástroj predstavuje rýchly a celkom jednoduchý spôsob, ako môžu používatelia pracovať v modernom a príjemnom používateľskom prostredí novej generácie. Prispôsobením klasických SAP GUI obrazoviek presne podľa požiadaviek alebo potrieb projektov, následne v konečnom dôsledku bude pre spoločnosť ziskom vo viacerých úrovniach:

  • zvýšenie produktivity práce zamestnancov podľa špecifických funkcií
  • vytvorenie intuitívneho a časovo menej náročného vykonávania transakcií
  • spokojnosť (možnosť úprav podľa špecifických požiadaviek) používateľov systému
  • zníženie priestoru pre generovanie chýb zo strany používateľov
  • minimalizovanie času potrebného na školenie používateľov z práce v prispôsobených transakciách
  • skrátenie času potrebného pre implementáciu nového riešenia
  • zníženie finančných nákladov potrebných na štandardné spôsoby úprav obrazoviek

Povedzme si teraz niečo k vývoju prostredia.

SAP Screen Personas (ďalej už len ako SAP SP), je postavený na základoch internetového projektu, t.j. ide o používateľské nastavenia, definované rozloženie objektov alebo doplnkové skripty. Pôvodne bol závislý od použitej technológie – doplnku Microsoft Silverlight pre webové prehliadače, čo ale nebolo veľmi šťastné riešenie nielen z používateľského ale aj funkčného hľadiska.

Významná zmena vo vývoji nastala uvedením verzie 3.0, kedy produkt získal veľkú sadu vylepšení a používateľom boli tak prezentované zaujímavé novinky, ktoré boli vyžadované používateľmi predchádzajúcich verzií.

Použitie technológie, doplnku Silverlight od Microsoftu bolo ukončené a nová verzia bola kompletne prepracovaná s použitím modernej technológie HTML5. Týmto sa SAP SP stal už súčasťou prostredia SAP GUI pre HTML (t.j. webové GUI) ako plnohodnotný nástroj pre úpravu SAP transakcií, pričom obrazovky generuje do webového prostredia. Popri jednoduchšej správe použitím intuitívnejšieho editora a súčasne vylepšenej integrácie do iných riešení SAP UX, bola významnou novinkou aj možnosť premietnutia všetkých vytvorených úprav v prostredí SAP SP priamo do prostredia SAP GUI.

Nabudúce sa popíšeme prihlásenie do prostredia SAP SP vo verzii 3.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *