sap query

Ako upraviť Query report – informácie k seriálom

V rámci školenia vytvárania Query reportov, chcem dnešným článkom nadviazať na pôvodný seriál Ako vytvoriť Query report a prezentovať ďalšie zaujímavé informácie.

Pripravil som množstvo nového materiálu, ktorý začínajúceho používateľa v oblasti Query posunie významne vpred a získa tak veľa dôležitých informácií potrebných pre tvorbu svojich reportov.

Je tu ale jeden problém 😊.

Ak to tak môžem napísať, tým „problémom“ je, že toho materiálu som si pripravil skutočne veľa. Seriál by mal viac ako 20 častí (vlastne by ich bolo ešte o niečo viac, ale tie ďalšie informácie zverejním len ako samostatné články) a tak som sa rozhodol pre zmenu. Jednoducho neurobiť jeden obrovský seriál, ale rozdeliť tému na niekoľko menších seriálov s tým, že vždy sa budeme zaoberať určitou oblasťou úprav.

Tu je zoznam jednotlivých seriálov:

Ako upraviť Query report – infosada a tabuľky

Pôvodný report bol vytvorený na základe použitia jednej tabuľky. V tomto seriály si ukážeme, ako možno doplniť do infosady novú tabuľku, prepojiť ju s pôvodnou tabuľkou a získať tak k dispozícii viac údajov pre náš finálny report (zostavu).

.. odkaz na seriál

Ako upraviť Query report – dopyt

V tomto seriály sa pozrieme zase na úpravu dopytu, presnejšie kde a ako zmeniť rôzne nastavenia alebo popis pre vstupné polia, ktoré používateľ má zobrazené vo výberovej obrazovke dopytu.

.. odkaz na seriál

Ako upraviť Query report – zostava

Zameriame sa na rôzne úpravy vzhľadu zostavy ako aj nastavenia ďalších jej prvkov a to, že to nie je vôbec komplikované si predstavíme práve v tomto seriály.

Ako upraviť Query report – programovanie

Týmto seriálom budeme tému uzatvárať, predstavíme si niektoré základné informácie k programovaniu a pridáme zdrojový kód v programovacom jazyku ABAP a tým tak rozšírime možnosti finálneho reportu (zostavy).

Takže, už čoskoro začíname s novým seriálom.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *