sap gui system

Ako zobraziť názov systému

Štandardne sa používateľ pri práci v podnikovom systéme SAP stretáva so základným označením ako produkčný, testovací alebo vývojový systém.

V dnešnom článku sa zameriame na to, ako mať prehľad v množstve otvorených okien za predpokladu, ak používateľ súčasne pracuje v už spomenutom produkčnom, testovacom alebo vývojovom systéme. Presnejšie, ako sa zorientovať v otvorených oknách pri pohľade na Windows lištu (panel úloh). Podobná téma bola prezentovaná v článku Zmena farby prostredia, kde bol popísaný spôsob, ako mať inak farebne nastavené prostredie napríklad pre testovací a produkčný systém.

V prípade, ak zobrazenie názvu systému nie je nastavené, potom panel úloh zobrazuje jednotlivé okná nasledovne:

sap gui system

Ak je ale nastavenie názvu systému aktívne, potom je na lište zobrazená informácia, ktoré okno je pre produkčný, testovací alebo vývojový systém a to aj vrátane informácie o počte otvorených okien v danom systéme (ako je vidieť na obrázku nižšie, tak v zátvorke je zobrazená informácia o poradovom čísle otvoreného okna daného systému – napr. (2) = v produkčnom systéme sú otvorené 2 okná).

V našom príklade by sme mali toto označenie:

P01/302 – produkčný systém (tzv. produkcia)
V01/456 – vývojový systém (tzv. vývoj)

sap gui system

A teraz to podstatné, kde to nastaviť.

Po prihlásení do systému v hlavnom menu obrazovky SAP Easy Access, po stlačení kombinácie kláves ALT a F12, prípadne po kliknutí na poslednú ikonu zobrazenú v nástrojovej lište s názvom Údržba lokálneho layoutu sa zobrazí ponuka.

Po kliknutí na položku Možnosti…

nastavenie sap

.. sa zobrazí dialógové okno, kde v časti Interaction Design (Interaktívny dizajn) a následne v záložke Visualization 2 (Vizualizácia 2) si môže používateľ zmeniť nastavenie.

V rámci možnosti Windows Title (Nadpis okna) sa nastavuje zapnutie alebo vypnutie zobrazenia názvu systému v paneli úloh.

sap gui system

Jednoduché nastavenie a pritom celkom praktické pre používanie.

Vzhľad pre: Jazyk SK

sap nastavenie

Vzhľad pre: Jazyk EN

sap nastavenie

Po nastavení je potrebné zmenu ešte potvrdiť kliknutím na tlačidlo Apply (Prevzatie) a potom kliknutím na tlačidlo OK bude okno zatvorené.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *